Please Recovery Setup Bios Hatası

Bilgisayari acarken "Please enter setup to recovery BIOS setting"

"Usb device over current status detected"

"System will shut down 15 second "

Hatasi aliyorum cozumu bilen var mi ?

kullanici548434 kullanici548434 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternette biraz araştırma yaptım, sorunun belirli bir çözümü olmayabiliyor gibi. Farklı kullanıcılar farklı çözümler ile sorunu çözebilmişler.Örneğin bir kullanıcı ön USB portlarını çıkartarak bu sorunu çözebilmiş, diğer yabancı bir kullanıcı ise display port kullanırken hdmi kablosu kullanarak sorunu çözmüş. Bunun ilginç olarak kablo bağlantıları ile de ilgisi olabilir. Bu sebeple aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    • ilk olarak BIOS güncelleme deneyebilirsiniz. Anakartınızın üretici sitesi modeline girin ve Destek-->Sürücüler kısmından BIOS sürücünüzün en güncel halini anakartınıza yükleyin.
    • BIOS güncelleme işlemi başarılı olmazsa, üstteki ilginç çözümleri deneyebilirsiniz :)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aslina bakarsan Hdmi haric hepsini denedim ve sonuc alamadim bi bakayim kullanici548434 6 yıl önce
    • anakartınıza bağlı hiçbir aygıtı takılı bırakmayın (sadece görüntü almak için kablonuzu takarak deneyin) @kullanici548434 ismailsarp 6 yıl önce