Please update your AMD Radeon driver hatasının çözümü nedir?

Yüklediğim bir oyunu açmak istediğimde karşıma Please update your AMD Radeon driver - Detected AMD Radeon driver version unknown the required driver version is 13.251 or later. Please update your drivers at http://www.amd.com/ before playing the game  hatası alıyorum. Please update your AMD Radeon driver hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Please update your AMD Radeon driver hatasının çözümü:

    Eğer bir oyunu açmak istediğinizde Please update your AMD Radeon driver - Detected AMD Radeon driver version unknown the required driver version is 13.251 or later. Please update your drivers at http://www.amd.com/ before playing the game hatası alıyorsanız hatayı bir kaç kayıt defteri düzenlemesi ile çözmek mümkün.

    Please update your AMD Radeon driver hatasının çözümü için şu işlemleri yapın:

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte basın. Açılan çalıştır pencresine regedit yazım ve enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin.
      Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{9D369385-C7BD-11E8-90CA-8CDA1301F021}\0000

      {9D369385-C7BD-11E8-90CA-8CDA1301F021} değeri sizde farklı görünecektir. Video altındaki ilk seçeneği seçmelisiniz.

    3. Daha sonra sağ panelden ReleaseVersion değerini bulun ve çift tıklayın.

    4. Değer verisinde 11.200 gibi yazan bölümü silin ve sizde hata mesajında aldığınız veriyi yazın (13.251)

    5. Tamam diyerek pencereleri kapatın.

    Bu işlemden sonra Please update your AMD Radeon driver sorunu çözülecektir.

    Ayrıca mutlaka ekran kartınız oynamak istediğiniz oyun tarafından destekleniyor mu, ekran kartınız bu oyun için yeterli mi kontrol edin.

    murat murat (12492)