Plus hd kaldırma

Vaka: Google Chrome kullanırken hç bir yeri tıklamasam bile üzerinde ads by plusHDV 1,9c, ads by Plus HD yazan reklamlar ile karşılaşıyorum.

ads by Plus HD nedir? ads by Plus HD reklamları nasıl kaldırılır? ads by plus hd reklamlarından nasıl kurtulurum?

Aşağıda plus hd kaldırma adımlarını bulabilirsiniz.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ads by plus HD nedir?

    ads by plus HD adware yani reklam yazılımıdır. Potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak da adlandırılan ads by plusHDV farklı adlar ile karşınıza çıkabilir. En yaygın adları şunlardır

    • plusHDV 1.9
    • Plus HD 1.3
    • Plus-HD-V1.6
    • Plus-HD-V1.9
    • ads by Plus HD 1.3
    • ads by Plus-HD-V1.6
    • ads by Plus-HD-V1.9

    Bu reklamları görüntüleyen reklam adı farklılık gösterebilir.

    Fakat genel olarak yaptığı işlem aynıdır. Chrome gibi tarayıcıların içinde size reklamlar gösterir.

    Bu reklamlar resim, metin reklamlar, kendinden açılan pencereler olabilir.

    Plus HD bilgisayarıma nasıl yüklendi?

    Plus-HD muhtemelen bilgisayarınıa yüklediğiniz bir oyun veya ücretsiz program ile birlikte yüklendir. Ücretsiz oyun ve programlar gelirlerini reklamlardan elde ederler.

    Plus-HD virüs mü?

    Plus-HD virüs değildir. Virüslerin genel amacı bilgisayarınıza zarar vermektir. Fakat Plus-HD gibi adware yani reklam yazılımları bilgisayarınıza zarar vermek için yüklenmezler. Amaçları para kazanmaktır.
    Fakat virüsler gibi bilgisayarınızı yavaşlatırlar. Ram ve işlemci kullanarak performansını düşürürler ve çeşitli sorunlara neden olurlar.

    Plus HD reklamları nasıl kaldırılır?

    Plus HD virüs olmadığı için anti-virüsler tarafından tespit edilemezler. Plus HD virüs gibi kendini kopyalamaz başka bilgisayarlara bulaşmaz. Plus HD virüs gibi dosyalarınıza zarar vermez.

    Plus HD kaldırma için bir kaç işlemi beraber yapmalısınız. Öncelikle Plus HD kaldırma için bilgisayarınızı bir anti-malware yazılımı ile taramalısınız.

    Plus HD kaldırma işlemi aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

    Plus HD kaldırma: Bilgisayardan reklam programlarının ve virüslerin temizlenmesi

    Plus HD kaldırma ilk adımında bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı taramalısınız. Malwarebytes anti malware güçlü ve ücretsiz bir zararlı yazılım temizleme programıdır. Önce bilgisayarınızı bununla tarayın.

    Malwarebytes nedir nasıl kullanılır

    Daha sonra vaktiniz varsa (önerilir) farkı programlar ile bilgisayarınızı tarayın. Bu programlar ücretsizdir ve işiniz bittiğinde bu programları kaldırabilirsiniz.

    Farklı yazılımlar farklı virüsleri bulabilir. Bu sebepten çifte kontrol yapmanızda fayda var.
    HitmanPro nedir nasıl kullanılır linkinden  HitmanPro'yu indirebilirsiniz.

    Bir diğer faydalı program  Emsisoft anti-malware.  Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?   lindinden indirebilir ve sisteminizi tarayabilirsiniz.

    Vaktiniz varsa bu üç program ile sırası ile tarayın. Yoksa Malwarebytes yeterli olacaktır. Dediğim gibi  bu programlar ile taratırsanız bilgisayarınız %100'e yakın temiz, virüssüz demektir.

    Plus HD kaldırma: Adwcleaner ile reklam yazılımlarından kurtulma

    Adwcleaner programı bilgisayarınızda mutlaka bulunması gereken ücretsiz bir reklam yazılımı temizleme programıdır.

    Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratın. Bu işlem oldukça kısa sürer ve çok etkilidir. Reklam yazılımları ile sorun yaşıyorsanız aralıklar ile tarama gerçekleştirebilirsiniz.

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin ve bilgisayarınızı tarayın.

    Bu işlemlerden sonra Plus HD reklamlarından kurtulacaksınız. Fakat bir şekilde sorun devam ederse tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Tarayıcı sıfırlama, tarayıcınızı ilk kurulduğu haline getirir.

    ads by Plus-HD-V1.9 gibi reklam yazılımları hem tarayıcınıza eklenti yükler hem de bilgisayarınıza reklam yazılımı yükler.

    Tüm bunlar fayda sağlamazsa ( sürekli farklı reklam yazılımları çıkmakta)  reklam programını manuel tespit etmeniz gerekebilir.

    Bunun için Denetim Masası > Programlar ve Özelliklere girin ( Kullandığınız işletim sistemine göre, Program Ekle / Kaldır olabilir.

    Burada yüklü

    •  Plus HD 1.3
    •  Plus HD 1.9
    •  Plus HDV 1.9
    •  Plus-HD 1.3
    • Browse2Save
    • WebCake 3.00
    • DownloadTerms 1.0
    • Plus HD 1.3-1
    • Plus HDV 1.3

    gibi programlar varsa bunları kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    cemkara cemkara (4215)