PML nedir? PML uzantılı dosyalar nasıl açılır?

PML uzantısı nedir? PML dosyaları nasıl açılır? PML uzantısı hangi program ile açılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PML nedir?

    PML, Process Monitor Log ifadesinin baş harflerinden oluşur. Process Monitor adlı programa ait log dosyalarıdır. Process Monitor, Windows işletim sisteminde gerçek zamanlı olarak çalışan işlemleri görüntüleyen ve bu uygulamaların kayıt defteri aktivitelerini gösterebilen bir programdır.

    Process Monitor, örneğin çalışan bir .exe dosyasının yaptığı tüm aktiviteleri takip eder: kayıt defterine erişme, disk üzerinde yaptığı dosya erişim, yazma istekleri, baka bir dosyanın, örneğin .dll dosyasının belleğe yüklenmesi, kayıt defterinden bir değerin okunması, yazılması gibi işlemleri anlık olarak gösterir.

    PML uzantılı dosyalar nasıl açılır?

    PML uzantılı dosyalar Process Monitor adlı program ile açılıır. Process Monitor Microsoft tarafından Windows Sysinternals sayfasında yayınlanır.

    Process Monitor buradan indirilebilir: Process Monitor indir Process Monitor 980KB boyutunda çok küçük bir programdır. Herhangi bir yükleme işlemine gerek yoktur. Sadece indirdiğiniz dosyası zip içinden çıkartın ve Procmon.exe dosyasını çift tıklayın. Process Monitor uygulaması doğrudan çalışacaktır.

    PML dosyası açma:

    PML açmak için aşağıdaki adımları tek tek uygulayın.

    1. Process Monitor uygulamasını buradan indirin:Process Monitor indir
    2. Zip dosyasını açın (Zip dosyası nasıl açılır?)
    3. Daha sonra Procmon.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalışsın.
    4. Daha sonra Process Monitor uygulamasında File > Open menüsünü seçin
    5. PML dosyasını seçin.
    6. Aç butonuna basın ve PML dosyası ekrana gelsin.

    process monitor ile pml acma

    PML dosyaları bu şekilde Process Monitor ile açılabilir. PML açmak için sadece bu yazılım yeterli olacaktır.  PML dosyasının boyutuna göre açma işlemi biraz uzun sürebilir. Bazı PML dosyaları çok büyük boyutlara sahiptir.

    murat murat (12492)