.png uzantılı resim dosyasını bir klasörün simgesi (icon) yapmak

Merhaba;

İnternete ne kadar "icon" olarak belirtsem de png olarak iniyor. png'yi nasıl dosya simgesi yaparım?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Png uzantılı resmi paintte aç dosyanı;farklı kaydet'e tıkla orada 24 bit işlem (.bmp .dip) secenegini sec kaydetmeden önce resmin adının sonuna .ico yaz kaydet.

    Hepsi bu, iconun hazır.

    Veya;

    FuLL İkon Yapma Programı İndir Ico FX Download (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz ".ico" bunu yazacağım değil mi? toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz ha abi kusura bakma. yazıda quat bilmemne quat gibi garip işaretler çıkıyordu. @alattin Abi buna bakar mısın? ".ico yazarken &qu ot;.ico" böyle şeyler çıkıyor toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz ..... dosyasında simge yok diyor? toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz :) bimp olayını yapmamışım. Oldu teşekkürler toprak34 6 yıl önce
    • :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @toprak34 nerde nasıl oluyor özelden yazsana alattin 6 yıl önce
    • @alattin Simge olayını mı? toprak34 6 yıl önce
    • Daha sonra @toprak34 ile özelden yazışmış ve olayı tam olarak (istediği şekilde) çözmüştük. Bunu IcoFX ikon oluşturma programı ile yaptık. Yani nema problem :) @alattin temmuz 6 yıl önce
    • tamam @temmuz :) alattin 6 yıl önce

    Bu işlemi yapmanın pek çok yolu var ama en hızlı ve en basit yöntemi bu işi yapan web siteleridir.

    İndirdiğin PNG dosyasını ConvertICO sitesine yükleyip İCO formatına çevirebilir ve klasörlere simge yapabilirsin.

    Not: PNG olması şart değil, herhangi bir resim dosyasını ICO dosyasına çevirebilir.

    pinhan pinhan (142)