Pokemon Go'da CP nedir?

Pokemon GO'da CP ne işe yarar?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CP nedir?

    Pokemon GO'da CP kelimesi Combat Power kelimelerinin baş harflerinden gelir.  Türkçe'ye Savaş Gücü olarak çevrilebilir.

    CP, Pokemon Go'da  seviye, saldırı ve defans için kullanılan istatistiki bir ifadedir. Bu CP'ler oyuncular tarafından yakalanan Pokemonlara rastgele atanır.

    Yüksek CP'ye sahip olan Pokemon saldırıda ve defansta daha güçlüdür.

    Aynı CP'ye ve saldırı gücüne  sahip iki Pokemon birbirleri üzerinde aynı hasarı oluştururlar.

    Özetle CP Pokemon Go oyununda Pokemonun sahip olduğu gücü ifade ediyor.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)