Pop-up Shazam nedir? Nasıl kullanılır?

Android telefonumun üst kısmında "Pop-up Shazam açık" diye bi uyarı çıkıyor bazen.

Bu pop-up shazam nedir ne işe yarar?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Pop-up Shazam, telefonunuzda çalan müziği yine aynı telefonda Shazam ile aratabilmenizi sağlar. Normalde telefonunuzda çalan bir müziği bulabilmeniz için başka bir telefondan Shazam açıp kendi telefonunuzu dinletmeniz gerekiyordu. Pop-up Shazam özelliği sayesinde bu zorluk ortadan kalktı.

    Pop-up Shazam özelliği tam olarak nedir?

    Basitçe anlatmak gerekirse, Facebook'ta bir video gördünüz videoda çalan müziğin ne olduğunu merak ediyorsunuz ama o an yanınızda Shazam ile dinletebileceğiniz başka bir telefon yok sadece kendi telefonunuz var.

    Pop-up Shazam özelliği sayesinde, telefonunuzda o video açıkken aynı zamanda Shazam uygulamasını da kullanabiliyorsunuz. Böylece başka bir telefona gerek kalmadan kendi telefonunuzdan istediğiniz müziği yine kendi telefonunuzdaki Shazam'a dinletebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

    Pop-up Shazam nasıl kullanılır?

    1. Adım: Telefonunuzdan Shazam'ı açın.

    2. Adım: Parmağınızı 1 defa soldan sağa kaydırın.

    3. Adım: Sol üst köşedeki "Ayarlar" simgesine dokunun. Şimdi Shazam ayarlarına girdiniz.

    4. Adım: Bu kısımda "Pop-up Shazam" diye bir seçenek göreceksiniz, bunu aktif hale getirin.

    Aktif hale getirdikten sonra Shazam, bu özelliği ilk önce size denetecek. Bende otomatikmen YouTube'da bir video açtı ve ekranımın bir köşesinde küçük Shazam logosu belirdi. YouTube'daki video çalmaya devam ederken ben Shazam logosuna bir defa dokundum ve böylece tıpkı başka bir müziği dinletir gibi Shazam o müziği dinledi, ardından ne olduğunu buldu.

    Yani aslında mantık bu. Pop-up Shazam özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman ekranınızın bir köşesinde küçücük Shazam logosu beliriyor. O simgeye dokunduğunuz zaman Shazam uygulaması açılmaya gerek kalmadan telefonda çalan müziği dinlemeye başlıyor ve onu buluyor.

    Pop-up Shazam nasıl kapatılır?

    Shazam ayarlarına girip "Pop-up Shazam" seçeneğini devre dışı bıraktığınız zaman kapatmış olursunuz.

    omercik omercik (9418)