pop3 imap ve özel mail adresi alma

Selam Dostlar,

Hani şirketlerin kendi uzantıları ile mailleri oluyor ya, xxx@abcsirketi.com gibi. Bu sunucular nasıl alınıyor, ücretli mi oluyorlar. Kandime şahsi açabilirmiyim öyle mail adresi örneğin ismim@soyismim.com gibi?

Birde o mail adreslerinde pop3 ve imap konusunda aydınlatabilirmisiniz?

Teşekkür ederim..

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle kendine bir alan adı alman gerekiyor.  Örneğin: aserifkuzu.com

    Bunun için şu firmalardan birinden yararlanabilirsin

    İstediğin alan adı daha önce alınmadıysa onu alabilirsin. Her sene tekrar eden bir ücreti var. Bu firmadan firmaya farklılık gösteriyor.

    Alan adını aldıktan sonra maillerini tutacağın bir de sunucu gerekiyor. Fakat bunu ücretsiz çözmenin bir yolu var: Yandex Kurumsal

    Bir yandex ücretsiz email adresi alıyorsun. Sonrada https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/ adresine aldığın alan adını ekliyorsun. Böylelikle Yandex sunucularında maillerini tutabiliyorsun.

    İster Pop3 ister IMAP olarak kullanabilirsin.

    POP ve IMAP ile ilgili şunu paylaştım: POP3 ve IMAP arasında ne fark var?

    hakan hakan (15409)