Port açma sorunu

Merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var.
Rat kullanımı için port açmam gerekiyo fakat herşeyi doğru yapmama rağmen portu açtıktan sonra port kapalı gözüküyo herşeyi denedim fakat düzeltemedim konu hakkında bilgisi falan olan varsa yardım edebilir mi?

modem modeli airties rt 212 modem'de nasıl port açarım?

typer16 typer16 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Değişik numaralı portları deneyebilirsin. Eğer belli bir numarada port açma mecburiyeti yoksa..

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      belli bi numarada açmam lazım rat kullanıacam

      typer16 typer16 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Rat nedir bilmiyordumda bir göz attım. İllegal muhtevalı ve güvenlik rizikosuda doğurabilecek bir konu olduğunu anladım. Bu sebeple kullandığın modemin güvenlikle ilgili bir tedbiri olarak ilgili port açılamayacak şekilde imal edilmiş olabilir. Yada modem güvenlik ayarlarında bu port kilitlide olabilir ve yine aynı ayarlardan kilit açılabilir. Bunlar bildiğim bir konu üzerine aktarımlarım değil, sadece tahminlerimdir; araştırmak, incelemek gerekir (Modemi ve genel olarak konuyu). temmuz 9 yıl önce

      Nat bölümünden port numarını biliyorsan ekleyebilirsin olmuyorsa cihazdaki port çalışmıyordur..

      Ondada Teknik Destek Alabilirsin benden Uzak Destek Team vb.50TL Yerinde Destek 75TL..

      abulaca abulaca (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Ücretli yardım diye birşey olmaz, olamaz. Sen servis ücreti talep etmektesin ama uzmanım net buna uygun bir platform değil. Bence ücretli destek teklifin bu bakımdan yanlış ve ayıptır. Bir yardımlaşma ve dayanışma sitesinde üyeler maddi menfaatler gütmemelidir. Gerçi teklifin ile ilgili kararı konu sahibi verecektir ama bu sözkonusu yanlışı değiştirmez. temmuz 9 yıl önce

      port açma işlemi bilgisayardan yapılır. eğerki açtığın porta dış ip den bağlanmak istersen modem üzerinden port yönlendirme yapman gerekir. Bu video işine yarayacaktır :  https://www.youtube.com/watch?v=k4NW2SNrre0

      pcdunyasi pcdunyasi (16)