Port Hakkında Sorun, Huawei HG552e modemde port açmak ?

Merhaba arkadaşlar Turkcell Superonline internet kullanıyorum ve modemimin markası HG552e port açtığım zaman etkinleştir yazıyor ama etkinleştirmeyi bilmiyorum.Fotoğrafta ki gibi olunca etkin oluyor mu ?

mehmetkaraduman12 mehmetkaraduman12 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HG552e modemde port açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. 192.168.1.1 adresini tarayıcı üzerinden açarak modem arayüzüne ulaşın.
    2. Kullanıcı adı : admin şifre: superonline yazarak girişi yapın.
    3. Arayüzden port yönlendirme kısmına girin.
    4. Yeni butonuna tıklayın.Ardından çıkan kutucuklardan;
    • Protokol : TCP
    • Dış başlangıç port: X
    • Dış bitiş port: X
    • İç port: X

                 (X=Açmak istediğiniz port numarası, yani hepsine aynısını yazın)

    • Yerel kullanıcı: modemin size atadığı ip adresi.Bunu cmd komut sisteminden ipconfig yazarak ipv4 yazısının karşısında bulabilirsiniz. (genelde 192.168.1.Y şeklindedir)
    • Uygula tuşuna basın ve port ayarının eklenmesini sağlayın.
    • Ardından yukarıdaki işlemleri aynısını yazın ve protokol kısmını: UDP yaparak tekrar uygulayın.

    ​       5.Bu işlemlerden sonra istediğiniz portu modem üzerinden açmış olmanız gerekiyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    port açma işlemi bilgisayardan yapılır. eğerki açtığın porta dış ip den bağlanmak istersen modem üzerinden port yönlendirme yapman gerekir. Bu video işine yarayacaktır :  https://www.youtube.com/watch?v=k4NW2SNrre0

    pcdunyasi pcdunyasi (16)