portak sepeti sorununu çözdüm fakat

Merhaba. Sitenizde portal sepeti ile ilgili yazınızı okudum ve uyguladım. Sorun çözüldü, öncelikle bunun için çok teşekkürler. Ancak dll dosyalarını sildiğimden ötürü mü bilemiyorum bazı programlar düzgün çalışmıyor. Mesela müzikçalarlar. Ayrıca steam'e de bağlanamıyorum. Bunları nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

zcnnn zcnnn (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Size iki çözüm önerebilirim.

    İlk çözüm yolu;

    1. İlk olarak "Başlat/Arama" bölümüne "cmd" yazınız ve sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"ı seçiniz.
    2. Ardından açılan ekrana "netsh winsock reset" komudunu yazıp Enter'a basınız.
    3. İşlemi tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

    İkinci çözüm yolu;

    1. "Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları" yolunu izleyiniz ve bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayıp "Özellikler"i seçiniz.
    2. Açılan pencerede "Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)" tıklayıp sağ taraftan "Özellikler"e tıklayınız.
    3. Ardından eğer seçili değil ise "Otomatik olarak bir IP adresi al"ı işaretleyip Tamam'a basınız.
    4. Sonrasında "Denetim Masası\Ağ ve Internet" yolunu izleyerek "Internet Seçenekleri"ni açınız.
    5. "Bağlantılar" sekmesine gelip "Yerel Ağ Ayarları"nı açınız.
    6. Açılan pencerede "Yerel ağınız için bi proxy sunucu kullanın" seçeneğinin işaretini kaldırınız ve Tamam butonuna basarak işlemi sonlandırınız.

    Umarım bu işlemler sorununuzu çözecektir.

    utkubayat utkubayat (885)