Portal Sepeti denen illet

Merhaba,size bir sorum olacak bugün bilgisayarıma portal sepeti denen virüs bulaştı.İlk olarak youtubea baktım GroupPolicydeki dosyayı sildim olmadı sonra internete nasıl kurtulacağımı yazdım bu site geldi.Malwarbytes indirdim sorunları giderdim sonra kayıt defterinden aramayı yaptım hiçbir sonuç çıkmadı.Acaba önceden portalsepeti diye arattırdığım için olabilirmi?Klasör gibi bişey çıkmıştı direk silmiştim.Ayrıca GroupPolicy denen dosya da kendiliğinden yok olmuş bu adımları yaparken.Adımları yanlış yaptığımdan dolayı mı çıkmadı bu dosyalar kayıt defterinde?

atay atay (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Portalsepeti veya Netmal bulaşmışsa, kesinlikle kayıt defterinde bu sitelere dair kayırlar bulunur.

    Kayetı defterini açın ve Portalsepeti kelimesini tekrardan aratın.

    Kayıt defterinde aramaya başlamadan önce sol taraftan en üst seviye olan Bilgisayar ifadesini tıklayın ve daha sonra arama işlemini başlatın.

    Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? linkinde oldukça detaylı ve kesin çözüm olarak portalsepeti nasıl temizlenir anlatılıyor.

    Bu linkte anlatılan portalsepeti temizleme işlemi %100 çalışan ve tek temizleme yöntemidir.

    alattin alattin (16999)