Portal sepeti kaldırma

portal sepeti  nedirportal sepeti virüs mü?

portalsepeti.com nasıl kaldırılır resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

portal sepeti  internet tarayıcınızın Ana sayfasını yapışan yeni belalardan birisi.  Portal Sepeti'nin nasıl kaldırılacağı aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

portalsepeti.com ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelen, tarayıcınızın ana sayfasını portalsepeti.com  ve varsayılan arama moturunuzu  portalsepeti.com yapan bir tür tarayıcı gaspçısıdır. Internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek sizi kendi sitesini yani portalsepeti.com sitesini kullanmaya zorlar.

Portal Sepeti teknik olarak virüs olarak nitelenemeyecek bir tür istenmeyen eklentidir.

FirefoxGoogle ChromeInternet Explorer gibi internet tarayıcılarının varsayılan açılış sayfası
http://portalsepeti.com
 olur. Varsayılan arama motorunuzu da değiştirir ve varsayılan arama motorunuz portalsepeti.com  olur.  Bu durum can sıkıcı olabilir.

portalsepeti.com kaldırmaportalsepeti.com temizleme işlemi bir kaç aşamadan oluşmaktadır.

  1. FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların portalsepeti.com'dan  temizlenmesi
  2. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan portalsepeti.com ​​​ kısayolunu kaldırma
  3. Bilgisayardaki diğer Malware yazılımların temizlenmesi

Yukarıdaki 3 aşamadan sonra bilgisayarınızdan portalsepeti.com ​kaldırılacaktır.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 17 Cevap

    önemli

    LÜTFEN OKUMADAN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPMAYINIZ)

    Portal Sepeti V2:
    Eğer  01 Mayıs 2014 -  30 Mayıs 2014  tarihleri arasında portalsepeti denen tarayıcı korsanı ile karşılaştıysanız:
    V2 - Portalsepetinden nasıl kurtulurum?

    Portal Sepeti V3:
    Eğer 1 Haziran 2014 ve sonrası  portal sepeti ile karşılaştıysız:
    V3 - Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

    Aşağıdaki işlemler daha eski sürüm portalsepeti tarayıcı korsanında işe yarar.

     önemli

    portalsepeti.com nedir? portalsepeti.com virüs mü?

    portal sepeti Chrome, internet Explorer, Firefox gibi internet tarayıcıların ana sayfasını değiştiren, varsayılan arama moturunu değiştiren bir tür tarayıcı gaspçısıdır. Ücretsiz bir yazılım ile birlikte gelmesi muhtemeldir. Bu tür eklentiler istenmeyen yazılım, eklenti olarak nitelendirilir. portalsepeti.com bir tür virüs değildir. Virüs gibi yayılma özelliği yoktur.

    portalsepeti.com nasıl kaldırılır? portalsepeti.com nasıl temizlenir?

    Aşağıdaki detaylı anlatımlar bilgisayar performansınızı, hızınızı arttırmak için aşamalar içerir. Aşağıdaki işlemleri eksiksiz yaptığınızda hem portalsepeti.com tarayıcı gaspçısından kurtulacaksınız hem de bilgisayarınızdaki diğer zararlı yazılımlar, malware türü zararlılar temizlenecektir.

    Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    Google Chrome da portal sepeti sorunu yaşıyorsanız önce eklentileri silin:

    Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. DEFAULT klasörünü sağ tuşla tıklayın ve silin
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü temizleme - Chrome eklenti silme

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan portalsepeti.com kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      portalsepeti.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner  portalsepeti.com istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  portalsepeti.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      portalsepeti.com kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların portalsepeti.com​​'dan  temizlemesi

    portalsepeti.com​​'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    portalsepeti.com nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    portalsepeti.com nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    portalsepeti.com nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    portalsepeti.com​​'i Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    portalsepeti.com  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    portalsepeti.com CHROME'DAN KALDIRMA

    Chrome'u açın ve aşağıdaki iki işlemi yapın.

    Görünüm

    1. Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.
    2. Ayarlar > Ayarlar'a gelin.
    3.  Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın.
    4. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın.
    5. portalsepeti.com linki varsa buradan kaldırın.

    Başlangıçta

    1. Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.
    2. Ayarlar > Ayarlar'a gelin.
    3. Başlangıçta  > Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç   tıklayın.
    4. portalsepeti.com linki varsa buradan kaldırın.

    Adım 3:  portalsepeti.com tarayıcı kısayollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://portalsepeti.com" gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan portalsepeti.com kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  portalsepeti.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://portalsepeti.com değerini silin

    Internet Explorer diğer kısayollarının http://portalsepeti.com'dan temizlenmesi:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://portalsepeti.com varsa bunu silin.

    Internet Explorer portalsepeti.com​​  nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunun portalsepeti.com​​'den Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://portalsepeti.com varsa bunu silin.Firefox  portalsepeti.com nasıl temizlenir?

    Google Chrome portalsepeti.com kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Sweet Page, Nation zoom,Mysearchresults,  aartemis​​, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve veya dilediğiniz bir arama motorunu seçin.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://portalsepeti.com yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome  portalsepeti.com nasıl kaldırılır?

    Adım 3: Spyware , Malware temizleme genel bir bakım ve temizleme

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir. Malware yazılımlar virüsler gibi zararlı yazılımlara verilen genel bir addır. portalsepeti.com virüs olmasa da yine de bilgisayarınızda virüs taraması yapmak son derece mantıklı bir işlemdir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Bilgisayarınızı belirli aralıklara karşı virüslere karşı taramakta fayda vardır.

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://portalsepeti.com istenmeyen tarayıcı gaspçısı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinde takip ederek destek verebilirsinizhttps://www.facebook.com/uzmanim.net

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çok teşşekür ederim kardeşim 2 haftadır ugrasıyordum sonunda kalktı

      sonqoko sonqoko (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Çok teşekkür ediyorum ellerinize emeğinize sağlık üşenmeyip en ince ayrıntıya kadar yardımcı olmuşsunuz takılıp kaldığım hiç bir bölüm olmadı. Allah razı olsun sayenizde portalsepeti illetinden kurtuldum.Tekrar çok teşekkürler çok tebrik ediyorum.

        arabella arabella (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Siteyi çok başarılı buldum, sorunu çözmek için 2 gün uğraştım fakat çözememiştim. Sorunu hallettim çok teşekkür ederim.

          kadirkarakol kadirkarakol (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Örnek yardımınıza sırf teşekkür etmek için üye oldum. Bu inanılmaz, güzel yardım sayesinde bilgisayarım beladan kurtulup rahatladı. Daha binlerce kişiyi bu muzdaripten kurtaracak güzel bir yardım. Helal olsun diyorum.

            guray guray (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              Ayarlar kısmına girince görünümden google yapamiyorum yöneticimiz tarafından denetleniyor diyor değişmiyor yardim edin

              metin3939 metin3939 (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                eğer bu yolla halledemeyen arkadaşlar varsa benim gibi sistemi geri yüklesinler

                 kendim sistemi geri yükleyerek hallettim o program yüklenmeden önceki bir zamana geri yüklerseniz sorun kayboluyor arkadaşlar.

                geri yüklemek içinse başlat menüsünde programları ve dosyaları ara yazan yere tıklayıp sistemi geri yükle yazarsanız çıkıyor ne zaman göründüyse bu program ondan önceki tarihli bir geri yükleme noktası seçilerek halloluyor.

                miastella miastella (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  Çok teşekkür ederim portalsepeti lanetinde bu site sayesinde kurtuldum fakat küçük bir problem var onuda ben anlatayım.

                  Eğer crome ayarlarda mail hesabınızla bağlıysanız geçmiş bölümünde yok 2 gün önce yok 7 gün önce şeklinde hala portal sepeti adresinin orada durduğunu göreceksiniz. Bundan kurtulmak için yapmanız gereken çok basit.

                  Yer imi çubuğu kullanıyorsanız buradaki adresleri kaybetmemek için önce ayarlardan google hesabınızla bağlantıyı kesin sonra https://www.google.com/settings/chrome/sync hesap senkrenizasyon sayfasında en altta (dur ve temizle) butonuna basıp google da kayıtlı crom kayıtlarını silin ve tekrar ayarlardan hesabınıza bağlanın geçmiş olsun.

                  cihatalkan cihatalkan (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    İnternetteki en verimli bilgi kaynağı. Her türlü olanağı düşünüp, olabildiğince açıklayıcı anlatımlar yapılmış. Çözüm ve uğraşlarınız için teşekkürler...

                    Not: En çok yapılan yanlışlardan biri 'Kayıt Defteri' aramalarında F3 yaparak taramayı tamamen bitirmeden ilk çıkan sonucu silip kapatmak oluyor. F3 yaparak 'arama tamamlandı' yazısını görmeden Kayıt Defteri'ni kapatmayın.

                    mmmr07 mmmr07 (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      Ben kaldıramadım, Bu şeçenek sistem yöneticiniz tarafından denetleniyor  diyor. bütün yolları denedim

                      cano cano (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Eksik yaptığıız için bu hatayı alıyorsunuz. Yukarıdaki yazının en başında belirtilen V3 olarak adlandırdığımız çözümü deneyin. alattin 9 yıl önce

                      Dediklerinizin hepsini harifyen uyguladım ama yok. Maalesef olmadı. 2 gündür uğraşiyorum gitmiyor portalsepeti. Hitman Pro, Adw cleaner, Malvare hepsini kurdum, temizledim, tarattırdım. Nafile... Chrome açınca karşıma Portalsepeti ve o garip ses geliyor. Lütfen birisi yardım etsin.  Yardımlarınızı bekliyorum...

                      berkcan berkcan (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Bu çözüm eski olduğu için sonuca ulaşamıyor olabilirsiniz. Yeni çözüme bu linkten ulaşabilirsiniz; http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395 utkubayat 9 yıl önce
                      • Sorunum Cozuldu. Tsk edıyorum.Cok Sağolun. Sonunda kurtuldum. Bır kac sorum daha olacak.Yanıtlarsanız gercekten cok sevinirim. 1- Portal sepeti tarayıcı korsanı nedir ? Trojan, Truva atı, Virüs v.s. yani tam olarak nedir? 2-Eğer Virüs ise, daha önce indirmiş olduğum Videolar , Belgeler v.s. hepsine virüs bulaşmiş midir? 3-Eğer virüs değilse Bilgisayarıma indirmiş olduğum tüm bilgilerimi gönül rahatlığı ile Harici diske atabilir miyim. ? berkcan 9 yıl önce
                      • Sorunum Cozulduğunu zannetmıstım ama sanırım kısmen Cozuldu.Chrome da artık anasayfa direkt olarak Portalsepeti cıkmıyor ama Chrome'dan Arama motorlarını yönet dediğim zaman. Yönetebiliyorum ama şöyle ki; Varsayılan arama motoru google ama uzantısı hala Portalsepeti maalesef... Bu demektir ki hala Bilgisayarımda portalsepeti adlı virüs kısmen de olsa calısmaya devam ediyor. Doğru mu ? berkcan 9 yıl önce
                      • Portal sepeti bir virüs değildir. Çıkardığı reklamlarla gelir elde etmeyi amaçlayan bir tarayıcı korsanıdır. Bu işlemlerin ardından dosyalarınıza bulaşmaz çünkü dediğim gibi virüs değildir. Ama onun gösterdiği reklamlardan birine tıklayarak herhangi bir başka virüs bilgisayarınıza girmiş olabilir. Bunlardan kurtulmak için bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratınız. Ayrıca Adw cleaner ile bir tarama daha yapınız ve Chrome'u linkteki adımları uygulayarak sıfırlayınız. http://uzmanim.net/soru/google-chrome-nasil-sifirlanir/2717 utkubayat 9 yıl önce

                      Abi Nolursunuz Yalvarıyorum Bi Türlü Yapamadım Kafam Almıyor Nolursunuz Yardım Edin Tw Verirsem Yapabilirmisiniz Kurtulamadım Bu Beladan lütfen

                      kaanuz10 kaanuz10 (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                      • Facebook sayfamızdan mesaj atın yardımcı olalım. cemkara 9 yıl önce

                      Arkadaşlar Kesin Çözüm uğraşmayın boşuan sistemi geri yükleyin.

                      batuhanaltan batuhanaltan (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                        Abi Çok Teşekkürler bıktım bu siper gaspçılardan...

                        gameworld gameworld (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                          Allah ne muradınız varsa versin bu kadar diyorum

                          gapcan gapcan (1)
                          8 yıl önce cevaplandı

                            BEYLER NORMALDE HİÇ BÖYLE  SİTELERE FALAN ÜYE OLMAM SIRF BU YORUM İÇİN ÜYE OLDUM.

                            SİZ VARYA ADAMIN DİBİSİNİZ. NE KADAR ZAMANDIR UĞRAŞIYORUM KAFAYI YİYECEKTİM VE BENİM İÇİN ARANAN KAN OLDUNUZ BEYLER.ALLAH RAZI OLSUN. HARBİDEN ADAMSINIZ..

                            adamsinvebtecno adamsinvebtecno (1)
                            8 yıl önce cevaplandı

                              Çok teşekkür ederim sorunum çözüldü sayenizde

                              ali ali (117)