Portal Sepeti'ni sitedeki adımlara göre sildim ama uzantılar ve arama motoru hala duruyor...

Sitenizdeki adımlara göre portalsepetini sildim, ana sayfasını tekrar google yapabiliyorum ama arama motoru olarak hala portal sepetini kulanıyor. Ayarlar > Arama motorarını yönet kısmındanda silemiyorum ''Bu seçenek, yöneticiniz tarafından denetleniyor.'' yazısı çıkıyor. Ayrıca NBsearch ve Search All adlı iki uzantıda aynı şekilde silinmiyor ''Kurumsal politika tarafından yüklenmiş.'' yazısı çıkıyor. Malwarebytes ve buna benzeyen bir iki programla tarattım, regeditte portalsepeti ve navegaki(bunu başka bir site söylüyordu) kelimelerini arattım çıkan sonuçları sildim ve NBsearch uzantısı silindi ama neden silindiğini bende anlayamadım.Ama diğer uzantı hala duruyor ve appdata kısmındanda silinmiyor.Bu uzantıdan ve arama motorundan nasıl kurtulabilirim...

mehmetfatih mehmetfatih (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun  aynı sorun bendede vardı google chormeden yeni sekme açıp sonu .comsuz birşeyler yazıp enterliyordum portalsepetinden arama yapıyorduburdaki google yazan yer kitli olarak görünüyordu bende senin gibi adım adım herşeyi yaptım ama nafile çözümü ise google chormeyi kaldırıp denetim masasından tekrar yüklemekle buldum umarım işini görür

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    8 yıl önce cevaplandı

      Portalsepetinden nasıl kurtulurum? linkinde anlatılan

      • Kayıt defterinden portalsepeti değerini silme
      • Registry.pol dosyalarını silme

      işlemlerini eksiksiz yaptığınızdan emin olun.  Hâlâ portalsepetinde armaa yapıyorsa bu adımları atlamışsınızdır.

      Buradaki çözüm portalsepeti kesin çözümdür. En son dün kontrol ettim.

      murat murat (12492)