PortalPincer uygulaması nedir??

dershane bilgisayarında korsan yazılımlar değişik arama motorları falan vardı ve sürekli erotik reklamlar gösteriyordu. omiga plus arama motorunu sitede yazan yöntemler ve adwcleaner ile omiga yazılımını tamamen kaldırmayı başaramadm. chrome uygulamasında anasayfa yönetimi bölümünden bir türlü kaldıramadığım için chrome'u silip baştan yükledim. şu anlık bi problem görünmüyor ama program menüsünde bilmediğim portalpincer adında bi uygulama var. zararlı bi uygulalamıdır. kaldırmalı mıyım? kaldırılması gerekiyorsa ne gibi adımlar izlemeliyim.

Not:ADWcleaner Taramalarında Bilgisayar Temiz Görünüyor Ama Explorer de bing dibi arama motorları hala Çıkıyor.

http://i.hizliresim.com/ZAE250.png

blastoise blastoise (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yüklü program listenize baktığımda:

    • Cheapster for Google Chrome
    • Click Caption
    • Movies Search App for Chrome
    • PortapPincer
    • VooUpdate
    • Media Player Packages

    Bu yazılımlar reklam amaçlı istenmeyen programlardır. Bu programlar bilgisayarınızda istenmeyen reklamlar çıkmasına sebep olabilir.

    Bu programları kaldırabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)