PortalSepeti Denen Virüs Kalkmıyor

Merhabalar hocalarım benim abim bir program indiriyorum diye reklam virüslerini indirmiş portal sepeti kuruldu denetim masasından sildim antispyware ile tarattım , adw cleaner ile temizledim anasayfayı düzelte bildim fakat bilgisayar açılışında yeni bir google chrome kısayolu geliyor ve bu kısayol portalsepetini açıyor bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum umarım kesin çözüme ulaştırırsınız beni :)

furkan060619 furkan060619 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Aşağıdaki çözüm size fayda sağlamazsa muhtemelen yeni sürüm portal sepeti sisteminize bulaştı demektir

    Çözümü Facebook Sayfamızda duyuracağız : http://www.facebook.com/uzmanim.net

    önemli

    Portalsepetinden nasıl kurtulurum?

    Önemli:

    Lütfen adımların hepsini sıra ile atlamadan yapın. Aşağıda anlatılan programlar ile virüsü temizlemez ve son adımı yaparsanız virüs silinmez.

    Portal Sepeti Kaldırma 2 adımdan oluşmaktadır:

    1. Virüslerin temizlenmesi
    2. Windows ilkelerinin silinmesi

    Portalsepeti.com denen tarayıcı illeti son günlerde pek çok kullanıcının başına bela oldu. Portalsepeti denen tarayıcı korsanı alışkın olunan temizleme yöntemleri ile temizlenemiyor.

    Google Chrome içinde ana sayfayı değiştirmek istediğinizde tüm ayarların kilitli olduğunu de değiştirmek istediğinizde bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor mesajı aldığınızı göreceksiniz. Chrome'da bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor mesajı almanızın sebebi portalsepeti denen illetin Windows güvenlik ilkelerinin içine kendini yazması ve buradan yapılacak işlemleri kısıtlamasıdır.

    Portalsepeti kurtulma adımları:

    Öncelikle bilgisayarınızdaki Malware yazılımlardan kurtulmanız lazım. Malware virüsleride içinde barındıran zararlı yazılımlardır. Eğer portalsepeti denen illet bilgisayarınıza bulaştıysa kesinlikle malware, adware yazılımlar bilgisayarınızda yüklü demektir. Önce bunları temizleyeceğiz.

    PORTALSEPETİ KALDIRMA KESİN ÇÖZÜM

    önemli

    Bu adımları izlerken Google Chrome yerine

    Internet Explorer, Firefox, Opera ya da Yandex  tarayıcılarından birini kullanın.

    Chrome kullanmayın.  Virüs temizleme bittikten sonra Chrome kullanabilirsiniz.

    önemli

    ADIM 1: Virüs ve zararlı yazılımların silinmesi

    Bu adım önemlidir. Virüsleri temizlemezseniz diğer adımların bir önemi kalmaz. Virüs yine uzantı ve Windows ilkelerini oluşturacaktır.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Yukarıdaki işlemlerden sonra hâla portalsepeti denen illet karşınıza çıkacaktır. Hiç panik yapmayın.

    Şimdi son adıma geldiniz. Windows ilkelerini silmeniz gerekiyor.

    ADIM 2:  Portalsepeti kaldırma: Windows ilkelerinin silinmesi

    Bu aşama son ve önemli bir aşamadır. Bu işlem yapılmadan portalsepetinden kurtulamazsınız.

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. System32 klasörünü çift tıklayın.
    4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    6. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
    7. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    8. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    9. Görünüm sekmesini tıklayın.
    10. Görünümde şu değişiklikleri yapın
      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    11. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    12. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir. Bu klasöre girin.
       C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü
    13. Machine klasörüne girin.
    14. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamınıda silebilirsiniz.
    15. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayar yeniden başladığında portalsepeti illetinden kurtulmuş oluduğunuzu göreceksiniz.

    Çifte kontrol için bilgisayarınızı HitmanPro ile taratın. Farklı yazılımlar farklı virüsleri bulabilir. Bu sebepten çifte kontrol yapmalısınız.
    HitmanPro nedir nasıl kullanılır linkinden  HitmanPro'yu indirebilirsiniz.

    Bize, facebook üzerinden beğenerek veya üye olarak destek olabilirsiniz.

    http://www.facebook.com/uzmanim.net

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      malesef işe yaramıyor .... hepsini yaptım zaten önceden

      furkan060619 furkan060619 (1)