Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

Son dönem tarayıcı korsanları arasında en sinir bozucu olanı portalsepeti.com nasıl temizlenir aşağıda aşama aşama anlatılmıştır.

Portalsepeti tarayıcı korsanı sürekli form değiştirmektedir. Bu sebeple internet üzerinde bulacağınız pek çok çözüm işinize yaramayacaktır.

Portalsepeti V3 olarak adlandırdığımız bu son portalsepeti tarayıcı korsanı oldukça zahmetli bir kaç işlemden sonra temizlenmektedir.

Bu aşamaları aşağıda bulabilirsiniz.

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 134 Cevap

    Güncelleme: [08 Temmuz 2015 09:17] - Çözüm hâlâ geçerlidir.

    Bir sorunuz olursa bize Facebook üzerinden sayfamızı beğenerek ulaşabilirsiniz http://www.facebook.com/uzmanim.net

    Portalsepeti kaldırma kesin çözüm olarak bulabileceğiniz en güncel ve kesin çözüm aşağıdaki çözümdür. Çözüm sizden gelen geri bildirimler ile daha anlaşılır olacak şekilde sürekli güncellenmektedir.

    Diğer sitelerde bulacaklarınız uzmanim.net sitesinden yapılmış alıntı ve çalıntı kopyalardan oluşmaktadır.

    Önemli: [20 Haziran 2014 21:59]

    Malwarebytes şirketi ile yaptığımız yazışmalar sonrasında Portalsepetini potansiyel istenmeyen yazılım olarak virüs veritabanına eklettik. Malwarebytes pek çok dosyayı otomatik silecektir.  Aşağıdaki aşamaları kontrol amaçlı yapın ve bazı dosyalar sizde yoksa diğer aşamaya geçin.

    Malwarebytes aşağıda anlatılan bazı dosyaları artık tanıyor ve siliyor bu sebepten, "bu dosya ben de yok" diyorsanız bu bir sorun değildir.  Bne her ihtimale karşı tüm silinmesi gereken dosyaları yazdım. Dosya sizde yoksa sonraki aşamaya geçin ve işlemleri sonuna kadar yapın.

    Şuan en doğru portalsepeti silme kesin çözüm yöntemi aşağıda anlattığım yöntemdir.

    Diğer sitelerde bulacaklarınız bu yazının bir kopyası veya değiştirilmiş çalıntısıdır.

    NOT: Eğer YAC bilgisayarınıza kurulu ise bu işlemlerden önce kaldırın. Kayıt defteri girdilerini silmek istediğinizde YAC buna izin vermeyecektir.

    Portal sepeti nasıl kaldırılır?

    ADIM 1: Virüs ve zararlı yazılımların silinmesi

    Bu adım önemlidir. Virüsleri temizlemezseniz diğer adımların bir önemi kalmaz. Virüs yine uzantı ve Windows ilkelerini oluşturacaktır.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Yukarıdaki işlemlerden sonra hâla portalsepeti denen illet karşınıza çıkacaktır. Hiç panik yapmayın.

    Şimdi aşağıdaki adımları sırası ile takip etmeniz gerekiyor.

    ADIM 2:  Portalsepeti kaldırma: Windows'a yerleşen servis ve DLL dosyalarının temizlenmesi

    Bu işlemleri Güvenli Modda yaparsanız daha sağlıklı olur fakat normal koşullarda aşağıdaki aşamaları normal oturumda da sorunsuz yapabiliyor olmalısınız. Sorun yaşarsanız, dosyayı silememek gibi güvenli modda deneyin. Bilmeyenler içiBilgisayarımı güvenli modda nasıl başlatırım?

    Daha önceki portalsepeti vakalarından farklı olarak bu sürümde daha çok virüs gibi davranan portal sepeti Windows işletim sistemine kendini entegre eden ve sizinle ilgili bilgileri raporlayan bir servis yerleştirmekte.

    Önemli: Bazı dosya ve klasörler sizde olmayabilir. Dosya ya da klasör sizde yoksa sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

    1.  CTRL +  SHIFT + ESC tuşlarına basarak görev yöneticisini çalıştırın.
    2. Windows 7 / Windows XP kullanıyorsanız Görev yöneticisinde  İşlemler sekmesinde Tüm kullanıcıların işlemlerini göster işaretleyin.

    3. Windows 8 kullanıyorsanız görev yöneticisinde Ayrıntılar sekmesini tıklayın.

      NetMahal temizleme ntsvc.exe dosyasının silinmesi
    4. Görev yöneticisinde  Windows 7 için İşlemler  Windows 8 için Ayrıntılar sekmesini tıklayın burada işlemlerde Yansıma Adı / Ad sütununda ntsvc.exe dosyasını bulun sağ tuşla tıklayın ve İşlemi sonlandır’ı / Görevi sonlandır seçin
    5. Eğer ntsvc.exe dosyası görev yöneticisinde yoksa, sorun yapmayın ve diğer işlemlere geçin. Malwarebytes ile tarama yaptıysanız bu dosya silinmiştir. Sonraki aşamalara geçin.
    6. Şu klasöre gidin
      C:\Users\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc  (İngilizce)
      C:\Kullanıcılar\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc (Türkçe)

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[[Kullanıcı Adı]\Application Data

    7. Ntsvc klasörünü sağ tuşla tıklayın klasörü ve içindeki dosyayı silin.
    8. Ntsvc klasörü silinemiyor diyorsa Görev yöneticisinde bu dosya var ve siz göremiyorsunuz demektir. Tekrardan görev yöneticisine dönün ve dosyayı bulun.

    9. Şimdi yapmanız gerekenler kayıt defteri girdileri silmek.
      Bu işlemde kayıt defterine yerleşen DLL dosya bağlantıları silinecektir. 32 Bit Windows ve 64 Bit Windows'da aranacak dosya adları farklılık gösterir.  Lütfen buna dikkat edin.   Siz  32 bit mi yoksa 64 bit mi bilmiyorsanız

      C:\Kullanıcı\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming\Macwebtoise  klasöründeki dosya adlarını kayıt defterinde aratın.
      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[[Kullanıcı Adı]\Application Data\Macwebtoise

    10. Windows + R tuşuna basın ve çalıştıra regedit yazın enter tuşuna basarak kayıt defterini açın.
    11. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde Bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
      Kayıt defteri netmahal temizleme
    12. Kayıt defteri içinde Düzen > Bul ya da CTRL + F tuşlarına basarak aramayı açın.
    13. Arama bölümüne explorerEx64.dll eğer sisteminiz 32 bit ise  explorerEx.dll yazın ve aratın.
    14. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
    15. Silme işlemleri sırasında bazen karşınıza Ad (varsayılan) veri (Değer Atanmamış) şeklinde kayıt kalabilir. Bu önemli değil. Slinmesi gereken değeri silmiş oldunuz bu yeterlidir. Diğer işlemlere deva edin.
    16. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin.
    17. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.
    18. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
    19. Tekrar CTRL + F tuşlarına basın.
    20. Arama bölümüne RtMenu64.dll eğer sisteminiz 32 bit ise RtMenu.dll yazın ve aratın.
    21. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
    22. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin.
    23. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.
    24. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
    25. Tekrar CTRL + F tuşlarına basın.
    26. Arama bölümüne Portalsepeti yazın ve aratın. Portalsepeti  ile ilgili çok sayıda kayıt çıkacaktır. Panik yapmayın ve hepsini silin.
    27. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
    28. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin. Bu işlemi bütün Portalsepeti değeri geçen kayıtları silene kadar yapın.
    29. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.
    30. Dikkat: Portalsepeti kelimesini yukarıdaki gibi tekrar aratın ve hiç bir kayıt kalmadığından emin olun. Dikkatsizlik yüzünden bu aşama hatalı yapılıyor ve silinemeyen kayıtlar kalıyor.
    31. Sırası ile şu dosyalar  ile ilgili tüm kayıtları silmiş oldunuz.
      Windows 64 bitse
      explorerEx64.dll
      RtMenu64.dll

      Windows 32 Bitse
      explorerEx.dll
      RtMenu.dll

      Son olarak

      Portalsepeti (en son bunu aratın ve çıkan tüm değerleri silin)
    32. Silme işlemleri bitince bilgisayarı yeniden başlatın.
    33. Bilgisayar açıldığında C:\Users\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming  klasörüne gidin. Bu klasör Türkçe sistemlerde C:\Kullanıcılar\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming olarak görünür.
      Windows XP için  şu klasöre bakın: C:\Documents and Settings\[[Kullanıcı Adı]\Application Data

    34. Macwebtoise klasörünü bulun ve silin.

      Bu klasör silinemiyor
       diyorsa klasörün içine girin ve tek tek dosyaları silin.
      Silinemeyen dosya adı varsa bunun anlamı yukarıdaki kayıt defteri işlemlerini eksik yaptınız demektir. Silinemeyen dosyanın adını tekrardan kayıt defterinde aratın, bulduğunuz kayıtları silin.
      Bilgisayarı yeniden başlatın ve şimdi silinemeyen dosyayı silin.

      Dosyaları hiçbir şekilde silemiyorsanız:  Macwebtoise klasöründeki dosyaların adlarını değiştirin. Rastgele isimler verin. Bilgisayarı yeniden başlatın. Şimdi silmeyi deneyin.

    ADIM 3:  Portalsepeti kaldırma: Windows ilkelerinin silinmesi

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. System32 klasörünü çift tıklayın.
    4. C:\Windows\System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    6. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
    7. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    8. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    9. Görünüm sekmesini tıklayın.
    10. Görünümde şu değişiklikleri yapın:
      Dikkat:  aşağıda sarı ile gösterilen şekilde iki değişiklik yapılmalıdır.

      En çok hata yapılan aşama burasıdır. Gizli dosyaları göstermek yeterli değil.
      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.

      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    11. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    12. Şimdi C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü görünecektir. Bu klasöre girin.
       C:\Windows\System32 altında GroupPolicy klasörü
    13. Machine klasörüne girin.
    14. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamını da silebilirsiniz.
      Registry.pol dosyasını bulamıyorsanız  GroupPolicy klasörünü tamamen silin.

      NOT: Windows XP kullanıcıları  GroupPolicy klasörünü tamamen silmeliler.

    Şimdi silmeniz gereken ikinci bir ilke dosyası daha var. Bunu silmek için

    1. C:\ProgramData klasörüne gidin.
    2. Burada ntuser.pol dosyasını bulun ve silin.
      ntuser.pol dosyasının silinmesi
    3. Bu dosyaları sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ADIM 3:  Portalsepeti kaldırma: Tarayıcı kısayollarının temizlenmesi

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan portal sepeti kısayolunu kaldırma​

    Windows 8 kullananlar için not:
    Eğer Windows 8 ve Başlangıç ekranından Chrome ya da diğer tarayıcılara erişiyorsanız bu işlemi şu şekilde yapın:
    Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın Dosya konumunu aç tıklayın. Açılan bölümünde Chrome kısayolunu sağ tuş tıklayın ve özelliklere girin.
    Aşağıdaki işlemleri yapın.

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  sweet-page.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan
      http://www.portalsepeti.com/?bd=hp&oem=100&uid=SATAXSSD_879E0722030800030950&version=2.0.0.998&pid=414031160&cs=6b40086343fd7713fce0f6bb0de5aa435

      değerini silin. .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Bu işlemlerden sonra portalsepeti temizleme işlemini tamamladınız. Aşamaları eksiksiz yaptıysanız portal sepetinden kurtulmuş olmalısınız.

    Firefox gibi tarayıcılarda yeni sekmede Portal sepeti sayfası açılıyorsa, tarayıcınızı resetleyin:

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Bu işlemden sonra portal sepeti ne dair en ufak bir kalıntı bilgisayarınızda kalmamış olacaktır.

    Ayrıca Portalsepeti gibi tarayıcı korsanlarından korunmak için portal sepeti gibi tarayıcı korsanlarından nasıl korunurum? çözümünü incelemenizde fayda var.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar ,
      Öncelikle şunu söyliyim forumlardan üyeliklerden vs. işlerden nefret etsemde çıkmaza girdiğimizde heralde hepimizin '' acaba mı '' diyerek umutsuzca çare aradığımız yerlerdir forumlar ve yine böyle bir vaziyette internette gezinmeye başladım hiç bir yerde sorunuma net bir çözüm bulamadım. 1-2 yer azıcık ucundan başladı işe lakin gerisi gelmedi . UZMANIM.NET ekibi sayesinde sorunum tamamen çözüldü . Bizzati emeklerinden ötürü başta Alattin bey ve perde arkası ekibi çalışanları ( ki onlar çözüm yolunda çok emek harcıyanlardır ) Hakan bey ve Cem bey e çok teşekkür ediyorum .
      NOT : Sağolsunlar hiç bir çıkar amacı gütmeden yardımcı oldular . Bu yazıyı da minnetimi göstermek adına bir nebze de olsa teşekkür edebilmek için yazıyorum.
      Tekrardan sağolun Allah razı olsun çalışmalarınızda ve hayatınızda başarılar dilerim .

      tevfik tevfik (11)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Güzel mesajınız için geç de olsa teşekkür ederim. alattin 9 yıl önce

      Merhabalar bende sorunumu çözdum fakat küçük bir farkla

      1. Bilgisayar açıldığında C:\Users\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming  klasörüne gidin.
        1. Macwebtoise klasörünü bulun ve silin.

      bu dosya içerisindeki  explorerEx64.dll dosyasını silmeme izin vermedi.'' windows gezgini üzerinde açık olduğundan dosya silinemiyor '' hatası verdi. görev yöneticisinden kapatmama rağmen işe yaramadı bende diğer kullanıcıyla oturum acarak bu kullanıcı dosyalarına erişim sağladım silmeden önce de görev yonetıcısınde acık olan ıkı explorarın sılmek istediğim kullanıcıya ait olanını sonlandırıp hatasız bir şekilde sildim ve sorunum ondan sonra çözüldü. tesadüfmüdür bilemem fakat aynı sey baska arkadaşlarında başına gelirse denemelerinde fayda görüyorum.

      Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

      hsyngzr hsyngzr (11)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Yorum için çok teşekkürler alattin 9 yıl önce

      Teşekkürler sayenizde bir beladan kurtuldum ;)

      baltunkaynak baltunkaynak (11)
      9 yıl önce cevaplandı

        LÜTFEN OKUDUKTAN SONRA MESAJ ATINDA OKUDUĞUNUZU BİLEYİM İÇİM RAHAT ETSİN :)

        Merhaba, sayenizde bu portal sepeti(Diyer bir deyişle Allah'ın belası bir virüs)'nden kurtuldum. Çok sinir bozucu,aramaları bile adam gibi olmayan,değiştirmeye izin verilmeyen,yeni sekmesi açılmayan ve internet hızını çok fazla azaltan portalsepeti İlletinden kurtuldum.Allah sizden Razı olsun.. Çok teşekkür ederim. Bu sorunu hallettiniz ya , bundan sonra sorunlarımı ilk Uzmanim.net'ten çözeceğim.Gerçek e-mail ile sırf yardımları için kayıt-olduğm tek site bu. Tekrar ediyorum Allah sizden razı olsun sonunda kurtulum emekleriniz,uğraşlarınız,araştırıcı kişiliğiniz ve bu yazıyı açıklayıcı yazdığınız için size sonuz minnettarlığımı sunarım...

        uzmanim.net'e saygılar...

        cagdas12370 cagdas12370 (11)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Cagdas Bey, vakit ayırıp bu guzel mesajı yazdığınız için biz teşekkür ederiz. alattin 9 yıl önce

        Slmlar Site kurucuları paylaşım yapan arkadaşlar hepinizin emeğine sağlık hepinize tşk lerimi borç bilirim gerçekten...

        1 haftadır su lanetten kurtulmaya caluşuyordum kimsede bunla ilgili birşey biilmiyor sizden baska Allah razı olsun Emeğinize bilginize ellerinize sağlık UZMANIM.NET Ekibi...

        TEŞEKKÜRLER..

        kullanici694056 kullanici694056 (11)
        9 yıl önce cevaplandı

          Arkadaşlar yardım edebilir misiniz

          Ben explorerEX64.dll dosyasını silmek istediğimde hata alıyorum. Bir türlü kurtulamdım. Yardım lütfen !

          elbison elbison (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Kayıt defterinden tüm explorerEX64.dll değerleri silinmedi demektir. Aşamaları eksik yapmışsınız. Tekrar yaparsanız düzelecektir. hakan 9 yıl önce

          ALLAH RIZASI İÇİN ACİL CEVAP VERİN MAFETTİ İNTERNETİ BU DOSYA BEN KALDIRMA İŞLEMİNE DEVAM ETMEDİM Bİ SORİYİM DEDİM SİZE İLK BENDE ntsvc.exe diye bi dosya yok pcde neyi sonlanıdırcam acil yardım.

          gurkan7 gurkan7 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Windows 7 / Windows XP kullanıyorsanız Görev yöneticisinde İşlemler sekmesinde Tüm kullanıcıların işlemlerini göster işaretleyin. alattin 9 yıl önce
          • windows7 kullanıyorum tüm işlemleri gösteri işaretledim çıkmıyor.Arama bölümünden arattım ordada yok zaten kısaltmanın tam adı sizin attığınız fotoğraftan baktım net service event handler ama açıklama bölümündede böyle bir ad yok pcdede arattım bulamadım yok mu başka çaresi kurtuluş yolu format mı kalıyor :/ gurkan7 9 yıl önce
          • Yoksa diğer aşamalara geçin. Formata gerek yok. alattin 9 yıl önce

          1. Bilgisayar açıldığında C:\Users\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming  klasörüne gidin.
          2. Macwebtoise klasörünü bulun ve silin.
            Diyor ancak
             klasör veya dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor hatasından dolayı olmuyor. napmam lazım  ? ? ?
          ermelkal2013 ermelkal2013 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Silinemeyen dosyayı ( o klasörün içinde göreceksiniz) Kayıt defterinden aratın ve bulduğunuz kayıtları silin. Bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra silin. hakan 9 yıl önce

          İlk 26 adımdan hiçbirini gerçekleştiremiyorum çünkü bahsedilen ntsvc.exe görev yöneticisinde veya explorer64.dll ve diğerleri kayıt defterinde çıkmıyor.Sanırım dün onları sildiğimden çünkü bayağı bi şey sildim.Fakat macwebtosie dosyası silenemiyor klasör başka yerde açık diyor.Şimdi ilk işlemleri yapmadığınızdan diyeceksiniz de o işlemleri yapamıyorum çünkü çıkmıyor birebir yapmama rağmen.Güvenli modda açıyorum yine bulamadım bahsettiğiniz dosyaları. Macwebtosie in içinde 2 tane var onlar explorerEx.dll ve RtMenu.dll onlar da silinemiyor. Benim portalsepeti değil portal çuvalı olmuş herhalde.Kesin Game of Thrones finalini izlerken yandaki reklamlara yanşlışlıkla tıkladım sanırım ondan oldu.Format mı kaldı tek çözüm?

          sherif77 sherif77 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Facebooktan mesaj atın, biz uzaktan bağlanarak o kayıtları silelim. Mutlaka gözden kaçırdığınız bir şeyler var. hakan 9 yıl önce
          • facebooka da giremiyorum kodmatik ve giriş kodu gönderme sorunu yüzünden.ancak maille ulaşabilirim.veya başka bir facebook adresinden mesaj atabilirim. sherif77 9 yıl önce
          • hepsi uygun bizim için hakan 9 yıl önce
          • Hakan bey ilginiz için çok teşekkürler.Biraz önce eve geldim açtım bilgisayarı sistem geri yükleme uyarı verdi virüs programını devre dışı birakıp geri yükleme yapın diye onu yaptım.Sonra maillere bakmak için explorer' a girdim bi baktım portalmaymunu çıkmıyor .Sonra baktım macwebtoise silinio mu diye pat diye siliniverdi.Sonra açtım siteyi tüm adımları en baştan tekrarladım hepsini tıkır tıkır ve PORTAL MAYMUNUNDAN KURTULDUM. Çok Sağolun emeğinize sağlık.Benim hiç umudum yoktu eset i devre dışı bırakıp sistem geri yükleme yaptıktan sonra durum düzeldi. Sorun yaşayan arkadaşlar varsa bu şekilde denesinler belki işe yarar. sherif77 9 yıl önce

          Portal sepeti denen illetten beni kurtaran bütün arkadaşlarla sevgi ve saygılarıımı iletiyorum.

          ratut ratut (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Adımları tek tek uygulayan arkadaşlar çözüme mutlak kavuşurlar.

            Portal sepeti, netmahal ve supernewtab bilgisayarımı işgal etmişti. Sayenizde hepsini temizledim. Allah razı olsun sizden.

            hytsnzl hytsnzl (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              Allah razı olsun.. bende sırf teşekkür etmek için kayıt oldum.. aslında bi taraftan hayır oldu.. bu sayfayı tanımış oldum.. bundan sonra müdavimiyim....çok emek vermişsiniz .. eksik olmayın.. sağolun varolun..
              Allah cümle net alemini böyle pislik sapık illetlerden muhafaza eyleye ... aminn :)

              krmhzr krmhzr (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                Arkadaşlar anlatılan yöntemleri sırası ile uygularsanız sorun kesinlikle çözülüyor, bende teşekkür etmek için kayıt oldum, başarılı ve güzel bir yöntem, tavsiye edilen programları kesinlikle kurun ve yeniden başlatma adımlarını da atlamdan yerine getirin, son bir tavsiyem olacak programları orjinal kendi sitelerinden indirin, özellikle tamindir ve inndir gibi sitelerden bulaşıyor genel olarak bana inndir.com dan bulaştı. Çok teşekkürler, bu çözümü arayanlar için  gördüğüm yerlerde linkinizi vereceğim ...

                shamrain shamrain (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  Sorunum çözüldü allah sizden razı olsun işinizi iyi yapıyorsunuz lisanslı virüs programım oldugu halde bu virüs bulaştı ya daha bişey demiyorum

                  lemonnade lemonnade (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    Arkadaşlar aynı sorun bende oldu. İnternet'ten baktığım yollar win7 de işe yaramadı. Ben sistem geri yükleme ile sorunu çözdüm. Bide bu yolu deneyin isterseniz.

                    fear1212 fear1212 (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      ÇOK teşekkürler beni deli etmişti portal kaç gündür uğraşıyordum çok sağolun

                      dragon dragon (1)
                      9 yıl önce cevaplandı

                        Bilgisayarım çok yavaşlamıştı hiç bir yerde çözümünü bulamadım ama burda buldum çok teşekkürler :)

                        nbrqnq nbrqnq (1)
                        9 yıl önce cevaplandı

                          Merhabalar,

                          Sırf bu p...s.... illeti yüzünden ne kadar zamanım gitti. Adını dahi bunu yapanlara yararı olur iye yazmak istemedim. Nasıl insanlar var anlamıyorum, kalpleri kötülükten başka bir şeye çalışmıyor. Bu sorunu kaldırmak için sizin anlattığınız yolları uygularken dahi ne kadar uğraştım ki siz, bu işlemleri bıkmadan aradaki detaylı bsamaklara dahi girerek adım adım anlatmışsınız. Tek diyebileceğim şey Allah sizden razı olsun. Üye değildim buraya ancak sadece bu teşekkürü edebilmek için üye oldum. Emeğinize yüreğinize sağlık. Sizin gibi iyi insanların hep olması dileğimle, iyi çalışmalar.

                          mekila mekila (1)
                          9 yıl önce cevaplandı

                            Allah razı olsun kardeşim 2 gündür bunla uğraşıyordum. Bide sizlere bi kolaylık sağlayan birşey söylemek istiyorum: Roaming klasörüne girmek için başlata "%appdata%" yazmanız yeterli ve ordaki o lanet dosyayı silmek için başka bir oturum açın o oturumdan kullanıcılar a girin oradan o lanet dosayı silmek istediğiniz kullanıcıya girin gizli dosyaları göstermeyi ayarlayın ve appdata ya girin roaming i açın ve dosyayı silin sonra 3. adımı uygulayın tamamdır :D

                            hellium hellium (1)
                            9 yıl önce cevaplandı

                            • İpucu için teşekkürler, bi rilerine fayda sağlacaktır alattin 9 yıl önce

                            Allah razı olsun bu sorunun çözümünde fayda sağlayan herkesten. Elinize sağlık çok güzel bir site olmuş...

                            mcarese mcarese (1)
                            9 yıl önce cevaplandı

                              Emeğinize sağlık. Bunu yapana da bir çift lafım var. Bilsin ki yedi ceddine 1 saattir küfrediyorum.

                              bunverdi bunverdi (1)
                              9 yıl önce cevaplandı

                                Çok teşekkür ederim dediğiniz her şeyi yaptım sorun çözüldü ancak  arama yaparken google yerine hala portalsepeti'ni kullanıyor yardımcı olur musunuz?

                                rodos00 rodos00 (1)
                                9 yıl önce cevaplandı

                                • Kayıt defteri içinde Portalsepeti ifadelerini sildiğinizden emin olun. alattin 9 yıl önce

                                Yemin ediyorum teşekkür etmek için üye oldum çok çok çok teşekkür ederim Allah sizlerden ve sizin gibilerden razı olsun

                                trolex trolex (1)
                                9 yıl önce cevaplandı

                                  ntuser.pol dosaysı bende bulunmuyor adımalrı eksiksiz yaptım şuana kadar ama o dosya bulunmuyor.

                                  tahakurt tahakurt (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                  • Dosya yoksa sonraki adıma geçin. murat 9 yıl önce

                                  1. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
                                  2. Tekrar CTRL + F tuşlarına basın.
                                  3. Arama bölümüne Portalsepeti yazın ve aratın.
                                  4. Bulunan kayıtları sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Sil'i seçin.
                                  5. F3 tuşuna basarak arama işlemini devam ettirin.
                                  6. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazana kadar devam edin.

                                  F3 her bastığımda farklı kayıtlar geliyor onların hepsini silmem mi gerekiyor ??

                                  azizburak azizburak (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                  • İçinde Portalsepeti yazan her kaydı silin. murat 9 yıl önce

                                  Hocam merhabalar. RtMenu.dll dosyasının silimine kadar ulaştım,ancak bu noktada REG_SZ dosyasını silemiyorum. "Belirtilen tüm değerler silinemedi." hatası alıyorum. Chrome u açtığımda ve ayarlarını değiltirmek istediğimde de "Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor." hatası alıyorum ve bazı yerlerde değişiklik yapamıyorum. Zaten tek bir kullanıcı var bilgisayarda ve o hesaptan giriyorum. Bu dosyayı nasıl sileceğimi söyleyebilirseniz çok sevinirim.

                                  serdarcakr serdarcakr (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                  • REG_SZ böyle bir dosyanın silinmesi istenmiyor. Kayıt defteri içinde silme hatası alıyrsanız YAC gibi bir program yüklü ise önce onu kaldırın. Chrome içinden hiç bir işlem yapmayın. Sadece aşamalarda anlatılanları yapın. alattin 9 yıl önce

                                  ALLAH sizlerden razi olsun. Hayatınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun.

                                  sami sami (1)
                                  9 yıl önce cevaplandı

                                    valla oldu düzeldi gercekten cok teşekkür ederim formar aticaktim beni kurtardin artik yeni kurtaricimiz UZMANİM.NET

                                    mr4leu mr4leu (1)
                                    9 yıl önce cevaplandı

                                      Sırf teşekkür edebilmek için az önce üye oldum.Daha önce de buna benzer bi durum olmuştu , bilgisayar mühendisi olan ve aktif olarak da bu işi yapan bir arkadaşımızdan yapmasını istemiştik ve az kalsın bilgisayarımdan oluyordum.Bu kadar anlaşılır ve net bi şekilde başka türlü anlatılamazdı.Çooooooooook teşekkür ederim, elleriniz dert görmesin , emeğinize sağlık.

                                      fatos fatos (1)
                                      9 yıl önce cevaplandı

                                        Merhaba Uzmanım net ekibine

                                        Şu ramazan günü sahurda, size dua ediyorum, Allah sizden razı olsun

                                        nalet bir virüsten kurtardınız beni. emeğinize sağlık

                                        sahumut sahumut (1)
                                        9 yıl önce cevaplandı

                                          eğer bu yolla halledemeyen arkadaşlar varsa benim gibi sistemi geri yüklesinler

                                           kendim sistemi geri yükleyerek hallettim o program yüklenmeden önceki bir zamana geri yüklerseniz sorun kayboluyor arkadaşlar.

                                          geri yüklemek içinse başlat menüsünde programları ve dosyaları ara yazan yere tıklayıp sistemi geri yükle yazarsanız çıkıyor ne zaman göründüyse bu program ondan önceki tarihli bir geri yükleme noktası seçilerek halloluyor.

                                          miastella miastella (1)
                                          9 yıl önce cevaplandı

                                            sabahtan beri bu sorunla ugrasıyorum sayenızde halletım cok tesekkur ediyorum

                                            hasip hasip (1)
                                            9 yıl önce cevaplandı

                                              Allah razı olsun. Bu yöntemle virüsü silebildim. Sırf yorum yazmak için üye oldum. İnternet o kadar alakasız bilgiyle doluki anlatamam. Bu arada kaynak belirterek konunuzu donanımhaberde de paylaştım haberiniz olsun. Tekrar teşekkürler.

                                              azamiturk azamiturk (1)
                                              9 yıl önce cevaplandı

                                              • çok teşekkür ederim, mesajınız ve duyarlı yaklaşımınız için. alattin 9 yıl önce

                                              gerçekten çok sağolun yorum yapabilmek için kaydoldum internette kaç gündür aramama rağmen bişey bulamamıştım gerçekten çok sağolun sayenizde kurttuldum bu lanet şeyden

                                              uzmanim1 uzmanim1 (1)
                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                hakkınızı helal edin çok işime yaradı çok teşekkür ediyorum :)

                                                sauron sauron (1)
                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                  sevgili abilerim/ablalarım uzmanlarım ellerinizden öperim allah razı olsun çok ama çok teşekkür ederim sizlere cansınız :)

                                                  maniac1602 maniac1602 (1)
                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                    teşekkür edebilmek için üye oldum çok güzel bir site anlatım çok iyi portal sepetindende kurtuldum :D emeği geçen herkeze teşekkür ederim ederim

                                                    ktytrkylmz ktytrkylmz (1)
                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                      ellerinizden öpüyorum, çok şükür kurtulduk bu meretten. bu arada çok güzel bir anlatım olmuş, maaşallah. başarılarınızın devamını diliyorum, Allah razı olsun

                                                      biredpit biredpit (1)
                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                        çok teşekkür ederim.kurtudum portalsepetinden .

                                                        tayar61 tayar61 (1)
                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                          nette o kadar araştırma yaptım hiçbiri çare olamamıştı portalsepeti için.Ama sayenizde bundan kurtuldum.Çok teşekkürler uzmanlarım..

                                                          bydexter bydexter (1)
                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                            ALLAH razı olsun bu  yazıyı üşenmeden yazan arkadasın ellerı dert görmesın bu oyuncu arkadasınıza gercekten cok buyuk  yardımcı oldunuz gercekten uzmanmıssınız tesekkur ederım.

                                                            Saygılarımla TURGAY BAYDUR.

                                                            baydurturgay baydurturgay (1)
                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                              Allah razı olsun saçma sapan; kıcık edici bir programdan kurtulmuş oldum sayenizde

                                                              Saygılarımla Muhammet Ali KARAKAYA

                                                              makk makk (1)
                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                10 numara 5 yıldızsınız bundan iyisi şamda kayısı :D

                                                                memolee memolee (1)
                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                  ALLAH razı olsun admin senden kurtuldum şu illetten

                                                                  tolga97 tolga97 (1)
                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                    İlk defa yorum yapmak için bir siteye üye oldum.Siz ve ekibinize teşekkürü bir borç bilirim.Emeği geçen herkesin eline sağlık.Çok teşekkürler beni böyle bir beladan kurtardınız.İşiniz rast gitsin

                                                                    hertz07 hertz07 (1)
                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                    • Tekrar merhabalar.Pc başında durmamamdan ve kardeşimin oyun sevdasından ötürü bu belaya tekrar bulaşmış durumdayım.Adımların hepsini takip ettim ve bir çoğu negatif.Arama motorumda google seçili iken url'yi değiştiremiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim hertz07 9 yıl önce

                                                                    Uzun sürdü ama işe yaradı, çok teşekkür ederim.

                                                                    caglarkoca caglarkoca (1)
                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                      Merhaba bilgisayarım windows7 x86 ntsvc.exe dosyasını bulamadım aşağıda yazanları aradım ama bilgisayarım bulamadı yardımcı olur musunuz

                                                                      nurrr nurrr (1)
                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                      • Eğer dosya bulunamıyorsa o ntsvc.exe ile ilgili adımları atlayarak temizlik işlemine devam ediniz. Fakat dosyanın gizli olup olmadığından emin olunuz. utkubayat 9 yıl önce

                                                                       C:\Kullanıcı\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming\Macwebtoise  klasöründeki dosya adlarını kayıt defterinde aratın.

                                                                      Macwebtoise diye bi klasör bulamıyorum ne yapmam gerekir

                                                                      helena helena (1)
                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                      • "C:\Kullanıcılar\[KullaniciAdiniz]\AppData\Roaming" yoluna baktığınıza emin olunuz. Eğer eminseniz klasör daha önceki taramalar sebebiyle silinmiş olabilir. İçerisindeki dosyaları Adım 2 - 33. resimde görebilirsiniz ve arayabilirsiniz. Ardından tamamen kurtulmak için geri kalan adımları uygulamaya devam ediniz. utkubayat 9 yıl önce

                                                                      merhaba söylediğiniz tüm adımları uyguladım ama kayıt defterinde portalsepeti diye arattırınca çıkan yazılardan (Varsayılan)  REG_SZ   (Değer atanmamış) diye bir yazı var silinmiyor bunu nasıl silebilirim? silmeden kalan işlemleri yaptım portal sepeti silinmedi yardım lütfen??

                                                                      perihan perihan (1)
                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                      • Eğer içerisinde bir tek dediğiniz "Varsayılan" verisi var ise, sol taraftan bu girdiye ulaştığınız klasörü siliniz. Seçili olan klasörün portalsepeti ile alakalı olup olmadığına dikkat ediniz. utkubayat 9 yıl önce
                                                                      • portalsepeti yazısını tekrar arattım o yazı tekrar çıkmadı nasıl oldu anlamadım :) ama diğer işlemleride yaptım ve düzeldi çooookkkk teşekkür ederim :) perihan 9 yıl önce

                                                                      Allah sizden razı olsun...

                                                                      tüm adımları atlamdan yapınca portal sepeti lanetinden kurtuluyorsunuz. :):):)

                                                                      daywalker1979 daywalker1979 (1)
                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                        Gerçekten Allah razı olsun sizden çok teşekkür ederim sayenizde şu illetten kurtulabildim ^^

                                                                        hermionegranger hermionegranger (1)
                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                          Benm bilgisarayım windows 7 kac bit olduğunu blmiyorum ama 32 bit olduğunu düsünüyorum 13 aşamada kaldım ctrl+f yapıyorum  explorerEx.dll  yazıp taratıyorum taratıktan sonra hic bisey önüme cıkmıyosa sadece tarama tamamlandı diyo dosya felanda cıkmıyo nolrsnuz yardımcı oln simdiden teşekürller

                                                                          kopil04 kopil04 (1)
                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                          • explorerEx64.dll şeklinde bir tarama daha yapınız. Eğer bulunmaz ise diğer adımları yapmaya devam ediniz. Adımlar tamamlandıktan sonra hala portalsepetiyle karşı karşıyaysanız bizimle tekrardan iletişime geçiniz. utkubayat 9 yıl önce
                                                                          • ALLAH hepinizden razı olsun siz olmasaydınız napardık biz cok teşekürller ellerinize sağlık Bidaha pcmde sorun olursa gelp burdan cözücem cok tesekürller Diğer arkadaslara kolay gelsn :))) kopil04 9 yıl önce

                                                                          1 gün boyunca saçma sapan sitelerden aldığımız bilgilerele boşuna uğraştık.Sonunda uzmanım net ile kurtulduk. :) Emeğinize sağlık.Teşekkür ederiz.

                                                                          muratms muratms (1)
                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                            Allah Sizden Razı Olsun, Bu Maymunluğu Yapanların Yedi Ceddinin Kulakları Çınlıyodur Eminim...

                                                                            lostfalcon lostfalcon (1)
                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                              Allah razı olsun. Emeğinize sağlık dediklerinizi eksiksiz yaptım ve kurtuldum , ben bile kurtulcağıma inanmıyordum. Teşekkürler.

                                                                              yesilgremlin yesilgremlin (1)
                                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                                merhaba bende bu portalsepeti mağduru oldum. ALLAH'tan bu yararlı siteler var. Emiğinize Sağlık

                                                                                Anlatım cok güzel ve basit, bir sorun ancak bu kadar güzel anlatılır.. Gerçekten çok Teşekür ederim..

                                                                                Ne olursa Olsun Bütün Adımları tek tek uygulayın Regedit Bölümde ilk 2 Dosya bende de cıkmadı ama 3. dosya sölendiği gibi çıtı hepsını sılene kadar aradım ama sureklı 1 tanesını orda kaldı, ama aldırmadım diğer adımları uyguladım Macwebtoise dosyasını bulamadım  ama yinede devam ettim son noktaya kadar ve sonuç olarak virüsten kurtulmuş oldum.. arkadaşlar bende yorumdan daha fazlasını hak ediyorlar.. :)

                                                                                msgs msgs (1)
                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                • yorumunuz için çok teşekkürler. Malwarebytes şirketine sürekli konu ile bilgi veriyoruz programı güncelletiyoruz. Bu sebepten bazı dosyalar artık otomatik olarak siliniyor. Bu sebepten bazı dosyalar sizde görünmeyebilir. alattin 9 yıl önce

                                                                                Bu sitede yorum yazan olayları anlatan ve kesin çözüm veren Arkadaşlara çok teşekkürler.Sizin gibi insanlar VAR olsunlar.Canınızı yerim :D

                                                                                greader01 greader01 (1)
                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                  ALLAH sizlerden razı olsun ne kadar yaralı bi site ben de şu illet portal sepetinden kurtuldum sayenizde çok ama çok teşekkurler :)

                                                                                  izmirisa3535 izmirisa3535 (1)
                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                    Ne kadar teşekkür etsem yetersiz kalır. O kadar denenmiş şeyden sonra şu lanet sepetten sayenizde kurtuldum.

                                                                                    k4m4sull4h k4m4sull4h (1)
                                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                                      Arkadaşlar bu çok çok teşekkürler bu pislikten kurtardığınız için, herşeyi doğru yaparsanız mutlaka yok edileniliyor.. Allah razı olsun..

                                                                                      ayhangta ayhangta (1)
                                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                                        Öngörülü, samimi ve sabırlı yönlendirmelerinizle bu PİSLİKSEPETİ belasından kurtulduk. Teşekkür ederiz.

                                                                                        Bundan sonraki teknik konularımızda en ağır abimiz sizsiniz.

                                                                                        Saygılarımızla.

                                                                                        ahmetsedret ahmetsedret (1)
                                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                                          Allah razı olsun bütün samimiyetimle söylüyorum gerçekten çok teşekkürler. :)

                                                                                          emrehannn emrehannn (1)
                                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            lütfen yardım edin benim roaming'imde macwebtoise adlı bir dosya yok . ve kayıt defterimde explorerEx.dll adında bir dosya yok nolur yardım edin napmalıyım

                                                                                            isodugu isodugu (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Bu dosyalar yoksa diğer aşamalara geçebilirsiniz. murat 9 yıl önce

                                                                                            Gerçekten harikasınız; işlemlerin adımları, yapılacakların düzenli yazılması herşey harika Emeğinize Sağlık!

                                                                                            sizuzmansiniz sizuzmansiniz (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Çok teşekkürler, sagolun alattin 9 yıl önce

                                                                                            • C:\ProgramData klasörüne gidin.
                                                                                            • Burada ntuser.pol dosyasını bulun ve silin.

                                                                                            ProgramData klosörüne erişemedim...Nerede olduğunu söyler misiniz

                                                                                            kullanici987741 kullanici987741 (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Windows XP kullanıyorsanız bu klasör sizde yoktur. Diğer aşamalara geçebilirsiniz. murat 9 yıl önce

                                                                                            Kayıt defterinde aramayı tamamlıyor ama hiç dosya bulmuyor bilgisayara tıklayıp aratıyorum? Bu temizlenmiş anlamına mı geliyor? Bir tek portalsepeti yazınca çıkıyor ve 1 tane olan varsayılan silinemiyor

                                                                                            artistimulen artistimulen (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Kayıt defterindeki değerleri siz silmediyseniz aramada yanlış bir işlem yapıyorsunuz demektir. Bilgisayarınıza portalsepeti bulaştıysa kayıt defterinde mutlaka girdileri vardır. alattin 9 yıl önce
                                                                                            • ancak hem 32 bit hem 64 bit denedim olmadı hiçbir veri çıkmadı. artistimulen 9 yıl önce
                                                                                            • Portalsepeti diyince çıkıyor onları mı sileyim? artistimulen 9 yıl önce
                                                                                            • Aynen dediğiniz gibi portalsepeti içeren tüm değerleri silin. alattin 9 yıl önce
                                                                                            • Peki silinmeyen bir varsayılan dosya var onları ne yapmalıyım? Ayrıca sonuç yok ya onlarda o aşamay artistimulen 9 yıl önce
                                                                                            • Geçmem mi gerek? artistimulen 9 yıl önce
                                                                                            • silinemeyen dosyaların adlarını değiştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra şimdi dilmeyi deneyin. alattin 9 yıl önce

                                                                                            Beyler vallahi helal olsun başka bişi demiyorum yani 27 yaşıma geldim hayatımda ilk defa bir forumda verilen bilgiler doğru vede akıcı şekilde anlatılmış çıktı vede işe yaradı kurtuldum bu portalsepeti salaklardan valla helal olsun arkadaşlar emeğe saygım sonsuz teşekkür ederim

                                                                                            kretzschmar kretzschmar (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • kretzschmar çok teşekkürler. Çözümleri kendimiz üretiyoruz, deneyimliyoruz sonra yazıyoruz. Başka siteler gibi kopyala-yapıştır yapmıyoruz. Tekrardan teşekkürler alattin 9 yıl önce

                                                                                            Hocam Allah razı olsun sizden. Şu virüsten kurtardınız bizi.

                                                                                            xsiperx xsiperx (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Çok teşekkürler. Allah sizden de razı olsun. alattin 9 yıl önce

                                                                                            ben ntuser.pol lanetini bir türlü bulamadım yardımcı olun lütfen

                                                                                            tamer41310 tamer41310 (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Windows XP kullanıyorsanız bu dosya bulunmamaktadır. Diğer aşamalara geçebilirsiniz. Eğer XP kullanmıyorsanız "Gizli dosyaları göster" seçeneğini aktif hale getirdiğinizden emin olunuz. utkubayat 9 yıl önce

                                                                                            ben butun adımı yaptım ama kurtulamadım lutfen yardımcı olur musunuz? :(

                                                                                            meral meral (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Facebook adresimizden ulaşırsanız yardımcı olabiliriz. utkubayat 9 yıl önce
                                                                                            • Tekrar denedim oldu tesekkur ederim meral 9 yıl önce
                                                                                            • Ama bir sorun daha var :( meral 9 yıl önce
                                                                                            • Sorununuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim. utkubayat 9 yıl önce

                                                                                            Sırf size teşekkür edebilmek için üye oldum. Sonunda bu dertten kurtulmayı başardım. Birde benim gibi Eylül ayında bu virüse bulaşmış arkadaşlara tavsiye de bulunmak istiyorum. Portal sepeti ve netmahal beraber hareket ediyorlar. Bu nedenle regedit sonrasında kayıt defterinden birine ait kayıtları silmeniz yeterli olmayacaktır. Diğerine ait kayıtlarıda silmeniz gerekecektir. Uzmanım.net uzmanlarına burdan tekrar çok teşekkür ederim.

                                                                                            ozanfk ozanfk (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Çok teşekkür ederim mesajınız için alattin 9 yıl önce

                                                                                            • Sadece teşekkür etmek için üye oldum sorunumu çözüp sessizce çekip gitmek rahatsız ederdi beni o kadar uğraşmama rağmen kurtulamamıştım bu virüsten sayenizde kurtuldum gerçekten emeğinize saygı duyuyor ve teşekkür ediyorum faydalı paylaşımlarınızın devam etmesi dileği ile iyi çalışmalar dilerim.
                                                                                            neruda1988 neruda1988 (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Nazik mesajınız için çok teşekkür ederim alattin 9 yıl önce

                                                                                            Uzmanım.net e ve Portalsepeti çözüm çalışmasını yapan arkadaşa ya da arkadaşlara çok teşekkür ederim.Bu tip solucanlar yüzünden pclere format atmak zorunda kalıyoruz, ilk defa format olmadan kesin çözüme ulaştım. Kazandırdığınız vakit için ayrıca teşekkürler.

                                                                                            espirateur espirateur (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Çok teşekkür ederim alattin 9 yıl önce

                                                                                            Abi gerçekten çok faydalı paylaşım olmuş elinize emeğinize sağlık süpersiniz:))👏👏👏👏

                                                                                            metinbilgin metinbilgin (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • Çok teşekkürler alattin 9 yıl önce

                                                                                            merhaba yukarıda söylenilenleri adım adım uyguladım fakat chromdan silinip explorer dan silinmedi başa dönüp işlemleri tekrarladım olmadı nerde hata yapıyorum ? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

                                                                                            zeliha zeliha (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                            • İki ihtimal var: Kayıt defterinde silinmesi gereken değerler kalmış veya Internex Explorer kısayolunun özelliklerinde portalsepeti değeri kalmış olabilir. Bu iki aşamayı kontrol eder misiniz? alattin 9 yıl önce

                                                                                            hocam merhabalar dediklerinizi adım adım yaptım ama sorunlarımı paylaşmak isterim;
                                                                                            öncelikle pc 32 bit. gizli dosyalar açık konumda.
                                                                                            kayır tefterinde ctrl+f yaptıgımda explorer.ex.dll ve rtmenu.dll çıkmıyor F3 e basıyorum yine hiç bir şey cıkmıyor kayıt tamamlanmasına ragmen,
                                                                                             bir diğeri roaming dosyasında macwebtoise diye bi dosya görünmüyor
                                                                                            program data/ntuser.pol dosyası yok
                                                                                            baslattan chrome a sag tıkladım, hedef kısmında normal dosya konumu yazıyordu portalsepeti yoktu.
                                                                                            bir yardım bekliyorum sizden ilgi için teşekkürler şimdiden.

                                                                                            royalshade royalshade (1)
                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                              Harika yol göstericiliğiniz sayesinde sorunumu çözdüm.Ne kadar teşekkür etsem azdır.

                                                                                              sese sese (1)
                                                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                Teşekkür etmek için üye oldum birçok insan gibi. Gerçekten çok teşekkürler emeği geçen herkese

                                                                                                nelm nelm (1)
                                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                  Allah aşkına yardım edin bütün forumdaki adımları tek tek uyguluyorum ama portalsepetinden kurtulamıyorum.. Online yardımcı olacak biri var mı? Uzaktan bağlantı yapsakta şu işi kökünden çözsek ? www.facebook.com/ozanoguz   Yardımcı olabilecek biri lütfen eklesin beni.

                                                                                                  tectoz tectoz (1)
                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                  • Buradaki adımlar sorununuzu çözecektir. Uygularken sabırlı olup tüm adımları doğru yerine getirirseniz online yardıma ihtiyacınız kalmayacaktır. Ayrıca takıldığınız noktaları buradan sorabilirsiniz. utkubayat 9 yıl önce
                                                                                                  • tüm adımları gerçekleştirdim. malware programlarını yükledim tarattım ve bulduklarını sildi. reg edit içerisinde portalsepeti ile ilgili tüm verileri sildim. explorerEx64.dll, RtMenu64.dll fakat bu iki dll dosyasını ne bilgisayar içinde ne de reg edit içinde bulamadım. gizli ve sistem dosyaları görünür halde. sebebi bu dosyalar mı bilmiyorum ama portalsepeti tüm tarayıcılarımda varlığını sürdürmeye devam ediyor. tectoz 9 yıl önce
                                                                                                  • windows 7 kullanıyorum ve sistemim 64 bit. kafayı yemek üzereyim heryerden sürekli reklam pencereleri açılıp duruyor. girdiğim siteler içinde herhangi biyere tıkladığımda tamamen başka bir advertising sitesine yönlendiriliyorum. şuan bu yorumları bile copyala yapıştır yaparak sürekli hafızada tutuyorum ki sayfa değiştiğinde yazdıklarım kaybolmasın diye. tectoz 9 yıl önce
                                                                                                  • Facebook adresimiz üzerinden bize ulaşırsanız size müsait bir zamanımızda yardımcı olmaya çalışabiliriz. utkubayat 9 yıl önce

                                                                                                  ABİCİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN ŞUAN YAŞADIĞIM MUTLULUK KADAR RABBİM SANA HAYIRLAR MUTLULUKLAR VERSİN İNŞALLAH

                                                                                                  sekala sekala (1)
                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                  • Çok teşekkür ederim güzel mesajınız için, sağ olun. alattin 9 yıl önce

                                                                                                  Sağolasın arkadaşım. 6 AYLIK BİR BELADAN KURTULDUM.

                                                                                                  ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN. BELADAN KURTULAN ARKADAŞLARDA

                                                                                                  Uzmanım neti de unutmayalım derim..

                                                                                                  REKLAMLAR.....tıklayalım..

                                                                                                  arsel arsel (1)
                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                  • Çok teşekkürler Arsel alattin 9 yıl önce

                                                                                                  regeditte aradığım o 3 seyden hiç birini bulmuyor. arama tamamlandı yazıyo hocam.. o hariç hepsini sorunsuz yaptık da o olmadı. onu atladım diğer işlemleri yaptım ama hala portal sepeti var. cromeda arama cubuğuna birşey yazınca o cıkıyor. anasayfamda yada yeni sekme açtığımda portal sepeti yok sadece ustte arama cubuğundan birşey aradığım zaman portaldan arıyor.. yardımcı olabiliyor musunuz acaba ???

                                                                                                  kullanici46 kullanici46 (1)
                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                  • Bunun için Chrome'da sağ üstteki üç çizgi işaretine basınız ve Ayarlar'ı açınız. Ardından Ara başlığı altındaki "Arama motorlarını yönet" butonuna basınız ve "Varsayılan arama motorları" altında bulunan Google hariç her şeyi kaldırınız. Ve Google arama motorunu varsayılan arama motoru yapınız. Bu işlem sorununuzu çözecektir. utkubayat 9 yıl önce

                                                                                                  sırf teşekkür etmek için kayıt oldum. çok teşekkürler.

                                                                                                  haddi2 haddi2 (1)
                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                    Teşekkürler hocam on numara anlatmışsınız :)

                                                                                                    ismailsarp ismailsarp (6010)
                                                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                    • Teşekkürler İsmail :) alattin 9 yıl önce

                                                                                                    Sonunda adam gibi bi netice aldım. Emeği geçen herkesin eline sağlık .Çok teşekkürler

                                                                                                    scinex00 scinex00 (1)
                                                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                      helal olsun size ya kurtuldum sayenizde çok teşekkürler elinize kolunuza emeğinize sağlık

                                                                                                      omerveask omerveask (1)
                                                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                        Gizli dosyaları açın system32 GroupPolicyi silin uzantılar gider. Sizin sayenizde kurtuldum

                                                                                                        cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
                                                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                          Lütfen yardım edin.

                                                                                                          Ben bu dediklerinizin hepsini yaptım. Yeni sekme açtığımda easy tab diye bişe çıkıyor ve uzantılarda bu kurumsal politika tarafından yüklenmiştir diyor. Kaldırılmıyor. Bir de Google Chrome un üstteki arama yerine bir şey yazıp arattığımda yine search.portalsepeti ile arıyor. LÜTFEN YARDIM EDİN!

                                                                                                          asvalt asvalt (1)
                                                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                          • Not: 1. sorunu çözdüm ama hala aramayı portalsepetinden yapıyor. asvalt 9 yıl önce
                                                                                                          • Kayıt defterinde portalsepeti değerini arayın. Kayıt defterinde portalsepeti ifadesi kalmış demektir. murat 9 yıl önce
                                                                                                          • Cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Tarattım ama bulamadı. Hepsini sizin gösterdiğiniz biçimde sildiğimden eminim kontrol de etmiştim. asvalt 9 yıl önce
                                                                                                          • .pol uzantılı dosyaları bir daha kontrol edin. kurumsal politika uyzarısının sebebi bu dosyaların hala disk üzerinde bulunuyor olmasıdır. murat 9 yıl önce

                                                                                                          ALLAH RAZI OLSUN KAÇ AYDIR BİLGİSAYARDAN İNTERNETE GİREMİYORDUM ALLAH SAĞLIK VERSİN SİZE HELAL OLSUN HANGİ TANIDIĞIM VARSA SİZİN SİTEYİ ÖNERECEĞİM HERŞEY İÇİN ELLERİNİZE SAĞLIK

                                                                                                          alcatrazberdan2 alcatrazberdan2 (1)
                                                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                            Mrb. Kolay gelsin "kayıt deferi"nde ki "portalsepeti" aramsında çıkan dosyları siliyordum . ancak "Belirtilen Tüm Değerler Silinemedi" diye bir uyarı çıkıyor bazı dosyalarda. ve bu duruma herhangi bir müdahele yapamıyorum. tamam deyip aramaya devam edip silinenleri silip silinmeyenleri bırakayaım mı yoksa silinmeyenlerin bi yönetimi varsa lütfen yardım edin. Acil bekliyorum teşekkürler

                                                                                                            ismailbademler ismailbademler (1)
                                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                            • YAC gibi bir program varsa silinmelere engel oluyor olabilir. Hata veriyor fakat Portalsepeti degeri siliniyor da olabilir. İşlemleri sonuna kadar yapın. Sonra tekrar arama işlemi yapın. cemphp 9 yıl önce

                                                                                                            ​HAY ALLAH RAZI OLSUN SIZDEN ASLINDA ÇOK DIKKAT EDERIM GÜVENMEDIĞIM SITELERDEN DOSYA FELAN INDIRMEM AMA KAZAYLA INDIRDIM LANET OLASI PORTAL SEPETI MUSALLAT OLDU DIREK UZMANIM.NET GELDI AKLIMA HERŞEYIME ÇÖZÜM BULDUĞU GIBI BUNADA ÇÖZÜM BULDU.. ELLERINIZ DERT GÖRMESIN EMEĞINIZE HER ZAMAN SAYGIM SONSUZ.... IYI GECELER.... TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER UZMANIM.NET EKIBINE :)

                                                                                                            tayfur tayfur (1)
                                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                              Kurtulmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler

                                                                                                              mestafor mestafor (1)
                                                                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                Allah sizden ve bu site için emeği geçen herkese razı olsun.Çok teşşekür ederim size,uzmanım net sayesinde bilgisayarım NetMahal,Portalsepeti,Mystart search ve easy tab adlı kötü sitelerden kurtuldu çok sağolun.Bundan sonra herkese bu siteyi tavsiye edeceğim.

                                                                                                                umit123 umit123 (1)
                                                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                  Sizlerden Allah razı olsun sadece portal sepetinden değil çok zamandır kurtulamadığım diğer eklentilerden de kurtuldum. Sitede emeği geçen herkese TEŞEKKÜRLER.

                                                                                                                  keloglu keloglu (16)
                                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                    Sizler adamın dibisiniz. bu illet küçümsenecek bir şey değil internet ve pc hızını ciddi miktarda azaltıyor. elinize, kolunuza, emeğinize sağlık.

                                                                                                                    bu arada sanırım portalsepeti yüzünden sitenize normal dns ayarıyla girilmiyor. zenmate açıp girsin arkadaşlarından giremeyen var ise.

                                                                                                                    rozenans rozenans (1)
                                                                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                      Çözüm başarılı. Sonunda uğraştıklarıma değdi kurtuldum şu uyuz virüsten. Teşekkürler Uzmanım.Net!

                                                                                                                      firarist firarist (1)
                                                                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                        sevgili kardeşim çookk mükemmel çok harika oldu ellerinize sağlık sadece size minnettarlığımı göstermek içün üye oldum çokk teşekkürler.. aynn yolları izledim ve sorun halloldu çokk saolun dostlar...:)

                                                                                                                        muraterciyes85 muraterciyes85 (1)
                                                                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                          Allah sizden razı olsun. Dediklerinizi harfiyen yerine getirdim ve sonunda kurtuldum. Tesekkur etmek icin uye oldum. Duacınızım. :)

                                                                                                                          vaqif vaqif (1)
                                                                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                            portal sepeti ve beraberindeki tüm kötü amaçlı reklam yazılımlarından virüslerden kurtuldum .yönergeleriniz eksiksiz uyguladım. çok teşekkür ederim. pc yeni gibi oldu.

                                                                                                                            414141 414141 (1)
                                                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                              çok teşekkürler. kesinlikle işime yaradı. sorun çözüldü. sağolun

                                                                                                                              koftlair koftlair (1)
                                                                                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                merhaba bende sorun hala düzelmedi yardımcı olabilir misiniz? bir de chrome kısa yoluna bi işlem uygulayacaktık, başlat menüsüne chrome yazınca 3 tane chrome çıkıyor hangisine yapacağım?

                                                                                                                                miraay miraay (1)
                                                                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                • Hepsine yapın. Çözümü dikkatli okursanız zaten bu durum belirtilmiş. murat 9 yıl önce

                                                                                                                                Ben işlemleri yaptım portalsepetinden de kurtuldum ama ''Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor'' İşi hala bitmedi o öyle duruyo yardımcı olursanız sevinirim

                                                                                                                                aliarslantas174 aliarslantas174 (1)
                                                                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                  kardeşim çok sağol . Delirtmişti beni o saçmalık ( chrome da ki new easy tab ve netmahal ) Bunların hepsini yaptım kurtuldum.
                                                                                                                                  Sırf teşşekkür etmek için  üye oldum . Çok teşekkür ederim

                                                                                                                                  cihanmutlu cihanmutlu (1)
                                                                                                                                  9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                    Abi Allah aşkına bi el at kafayı yiyicem yoksa yapıyorum yapıyorum gitmiyo bu uzantı en son pc yi parçalicam yoksa.

                                                                                                                                    mhmmduynk mhmmduynk (1)
                                                                                                                                    9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                      Allah Razı Olsun. Sağolun. işlemleri yaptıktan sonra etkin olması için yeniden başlatmanız gerekiyor

                                                                                                                                      kudretcity kudretcity (1)
                                                                                                                                      9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                        Sadece yorum yapmak için üye oldum ve bunu hak ediyosunuz gerçekten. Uzmanım.net'e çok teşekkür ediyroum.

                                                                                                                                        krascantblue krascantblue (1)
                                                                                                                                        9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                          teşekkürümü minnetimi soylemek için üye oldum vallahi yırttım bu pislikten

                                                                                                                                          çok teşekkür ederim format atmama ramak kalmıştı gene 1 saatimi aldı amma lanet bişiymis.

                                                                                                                                          Emeğinize sağlık vallahi

                                                                                                                                          husnuali husnuali (1)
                                                                                                                                          9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                            sa

                                                                                                                                            Çok Teşekkür ederim ellerinize sağlık harika bir paylaşım olmuş. Sabırla işlemleri yaptım. Portalsepeti illetinden kurtuldum. ALLAH razı olsun.....

                                                                                                                                            tuncm tuncm (1)
                                                                                                                                            9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                              Allah razı olsun. Çok teşekkürler

                                                                                                                                              asoiaf asoiaf (1)
                                                                                                                                              9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                İyi günler bişi sorucam RtMenu64.dll hiç bir kayıt cıkmadı ne yapmam lazım ??

                                                                                                                                                uaslan17 uaslan17 (1)
                                                                                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                • Eğer çözümdeki adımları doğru yaptığınıza eminseniz ve bahsedilen dosyaları bulamıyorsanız çözümün diğer adımlarına geçebilirsiniz. utkubayat 9 yıl önce

                                                                                                                                                Allah razı olsun dostum tam formata hazırlanıyodum senin sayende kurtuldum hayırlı forumlar

                                                                                                                                                mertcan1912 mertcan1912 (1)
                                                                                                                                                9 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                  Allah razı olsun abilerim sizin sayenizde şu şeyden kurtuldum

                                                                                                                                                  berkede berkede (1)
                                                                                                                                                  8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                    Yalnızca teşekkür etmek için üye oldum ama sitenizin kurallarını okuyunca hoşuma gitti takip edeceğim arada sırada. Ayrıntılı anlattığınız için teşekkürler

                                                                                                                                                    simonghost simonghost (1)
                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                      bende arkadaşlar gibi sadece teşekkür etmek için üye oldum. Allah sizden razı olsun. Bide uzantıyı kaldırdıktan sonra chrome' u tekrer yüklememiz gerekir mi ?

                                                                                                                                                      batuhan12 batuhan12 (1)
                                                                                                                                                      8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                      • merhaba, gerek yok hakan 8 yıl önce

                                                                                                                                                      Allah ne muradınız varsa versin. usta çok güzel ve temiz anlatım. kurtuldum sonunda bu illetten. Allah razı olsun sizlerden

                                                                                                                                                      serhatramazan serhatramazan (1)
                                                                                                                                                      8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                        Gerçekten çok sağolun bi türlü şu portalsepeti ve nbsearchdan kurtulamamıştım ta ki bu siteyi bulana kadar. İlk defa bu tür bi siteye üye oluyorum. Gerçekten çok faydalı yazılarınız var. Bundan sonra hep uzmanim.netten yardım alıcam ben

                                                                                                                                                        ciyem ciyem (1)
                                                                                                                                                        8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                          uzmanım net  harbiden tek uzman site  herşey için tşkk  portalsepeti  denen illetten kurtuldumm hemde bilgisayardan anlayan arkadaşlarımı çağırmaya gerek kalmadıı öyle açık ve net tarif etmişinizki ve tabiki işe yaradı nediyim süpersinizzz..

                                                                                                                                                          yavuz200 yavuz200 (1)
                                                                                                                                                          8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                            Abi çok teşekkür ederim ümitsiz ilerliyordum ama sayenizde kurtuldum bu virüsten.

                                                                                                                                                            yakup3330 yakup3330 (1)
                                                                                                                                                            8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                              Kayit defterini acmak istedigimde de "windows gezgini calismayi durdurdu" hatasi aliyorum o yuzden diger adimlari gerceklestiremedim.yardimci olur musunuz?

                                                                                                                                                              ahmet01 ahmet01 (1)
                                                                                                                                                              8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                Allah razı olsun 10 yaşındayım ama sizin kolay anlatımınız bunları şu illetten kurtuldum. Babamdan azar işitmiycem hurraaa!

                                                                                                                                                                alicik alicik (1)
                                                                                                                                                                8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                  Merhaba,

                                                                                                                                                                  Ben sizin verdiğiniz yöntmeleri uyguladım. Ancak Roaming'te bende  C:\Kullanıcı\[KullaniciAdiniz]AppData\Roaming\Macwebtoise yok onun yerine Mactowebise var. İsim benzerliğinden dolayı şüphelendim ve silemedim de biliyorsunuz bunlar sağlam taban değil :) Bir de PORTALSEPETI ile ilgili olan her şeyi siledemedim. Silince bir tane (varsayılan) diye bir dosya kalıyor ve silinmiyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler :)

                                                                                                                                                                  princessbubble princessbubble (1)
                                                                                                                                                                  8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    Çok teşekkür ederim bu sorun birkaç kez başıma gelmişti artık sorun etmiyeceğim teşekkürler uzmanim.net . Arkdaşlar uğraşmak istemiyorsanız ve direkt bitsin kurtulayım istiyorsanız yac indirin onu çalıştırın kaldırdan serach by app i kaldırın (ve altındakini) sonra yac ı silin ardından adwcleaner indirin çalıştırın o sizin için herşeyi yapacaktır ara ve temizleyi seçin bilgisayar yeniden başlayınca herşeyden temizlenmiş olarak hayatınıza devam edin bu arada ordaki notları okursanız nasıl ve neden bulaştığını anlarsınız size tekrar teşekkür ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

                                                                                                                                                                    tanberk tanberk (1)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    • Mesajınız için çok teşekkür ederim alattin 8 yıl önce

                                                                                                                                                                    Anlatı çok güzel ve anlaşılır, yukarıda bahsedilen adımları teker teker uyguladım ve nihayet bu illetten kurtuldum. Paylaşşımınız için teşekkürler. Sanki bilgisayarımı yeni almış gibi sevindim.

                                                                                                                                                                    fssent fssent (1)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    • Mesajınız için çok teşekkür ederim alattin 8 yıl önce

                                                                                                                                                                    Çok teşekkür ederim. Sorunu ayrıntısına kadar inceleyip bizleri kesin çözüme ulaştırabilmek için bulduğunuz tüm çözüm yollarını bizlere sunduğunuz için minnettarım. Allah razı olsun.

                                                                                                                                                                    Tarattığım eski kelimeleri aratınca yine o arama motoru çıkıyor ama genel olarak düzeldi.

                                                                                                                                                                    westwood westwood (1)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    • Mesajınız için çok teşekkür ederim alattin 8 yıl önce

                                                                                                                                                                    Sırf yorum yazabilmek için üye oldum ve umarım doğru yere yazıyorumdur. Bu kadar uzun bir Süreci bu kadar net ve herkesin anlayacağı bir şekilde anlatabilen arkadaşım sana binlerce kez teşekkür ediyorum. Tarih 07.07.2015 ve çok eski diye Sıfır umutla başladığım süreçten 2 saatin sonunda tertemiz çıktım..  Allah senden razı olsun

                                                                                                                                                                    yarkin yarkin (1)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    • Mesajınız için çok teşekkür ederim. Başlığı güncel tütmaya gayret ediyorum. alattin 8 yıl önce

                                                                                                                                                                    Adım 2    14.cümle orayı anlayamadım. 13 işlemi yaptıktan sonra sol tarafta dosyalar çıkıyor onları mı sileceğim ?

                                                                                                                                                                    nurettin nurettin (1)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    • Hayır sağ tarafta bulunan degerleri sileceksiniz. İçinde arattığınız kelime geçer. cemkara 8 yıl önce

                                                                                                                                                                    Hepsine baktım ama bende macwebtoise klasörü yok ki...

                                                                                                                                                                    Gizli dosyalar görünüyor sistem dosyaları da görünüyor.

                                                                                                                                                                    Portalsepetinden de kurtuldum ama bilmediğim bir program sırasıyla şunları yükledi:

                                                                                                                                                                    AnyProtect,WebConnect Deals, Chrome silindi yerine Crossbrowse geldi ne yapmalıyım?

                                                                                                                                                                    kullanici194404 kullanici194404 (32)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                    • Bu programların hepsini kaldırın. Klasör yoksa o adımı atlayın. hakan 8 yıl önce
                                                                                                                                                                    • Teşekkür ederim sonunda kalktı. kullanici194404 8 yıl önce

                                                                                                                                                                    selamlar.. bu yöntemle portal sepeti siliniyor, sonra yeniden ortaya çıkıyordu.. bende "Macwebtoise" klasörü de yoktu.. bahsi geçen "dll" dosyalarını bilgisayarda arattığımda "xbox" adında bi klasörün içinde buldum ve o klasörü temizledim.. bakalım bu sefer portal sepeti yeniden ortaya çıkacak mı..

                                                                                                                                                                    free free (1)
                                                                                                                                                                    8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                      merhaba, 2 aydır bu dertten muzdaribim,başta dediğiniz adımları kısmen uygulayabildim, bulamadığım klasöler vardı. neyse sorun halloldu sandım 1 ay kadar idare ettim.

                                                                                                                                                                      2 hafta önce tekrar ortaya çıktı, bu sefer uğraşacak vaktim olmadığından göz yumdum, beraber yaşamaya alışmıştım ki 2 gündür zıvanadan çıktı. popup açıp duruyor sürekli, güvenli sitelerden bile durduk yere reklam çıkartıyor...

                                                                                                                                                                      bahsettiğiniz "Malwarebytes Anti-Malware" i 2 ay önce de indirememiştim, bu sefer de inmedi. virüs müsaade etmiyor galiba, başka programlar indrebiliyorum çünkü. neyse arkadaşım indirip bana gönderdi programı kurdum ama açılmıyor bir türlü.

                                                                                                                                                                      benim avastım problemli ne açılıyor, ne de kaldırılıyor acaba ondan mı diyorum? avast kaldırma programını da indiremiyorum. yine bir şekilde bulsam kursam o avst kaldırma programı da açılmaz galiba...

                                                                                                                                                                      neyse, bir öneriniz var mı? lütfen olsun....

                                                                                                                                                                      laktikasit laktikasit (1)
                                                                                                                                                                      8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                      • Adımları eksik yaptıysanız sorun tekrar edecektir. Facebook faydamızdan benim dikkatime mesaj atarsanız size yardımcı olmaya çalışırım. Belki form değiştirmiş yeni özellikler ile geliyor olabilir. Bu durumu kontrol etmiş oluruz. hakan 8 yıl önce

                                                                                                                                                                      kısa yolunu buldum şans eseri partal sepetinin roamingde klasörü var içindeki unistallden siline biliyor

                                                                                                                                                                      yigithan yigithan (1)
                                                                                                                                                                      8 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                        Sağolun Uzmanim.net ekibi,

                                                                                                                                                                        Allah sizi virüsten ve virüs gibi insanlardan korusun..

                                                                                                                                                                        Elinize, emeğinize sağlık. Sorun çözüldü, gözlerime inanamadım. Nasıl bir zevktir bilemezsiniz :)

                                                                                                                                                                        Adres çubuğu artık benim..

                                                                                                                                                                        sahinmetin sahinmetin (1)
                                                                                                                                                                        7 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                          Artık sizi çok seviyorum. Çok teşekkürler. <3

                                                                                                                                                                          palf palf (1)
                                                                                                                                                                          7 yıl önce cevaplandı

                                                                                                                                                                            -1

                                                                                                                                                                            http://....

                                                                                                                                                                            adımları düzgün uygula

                                                                                                                                                                            lordleos lordleos (-1)