Portalsepetin / Explorer Sorunu

Merhaba,

Portalsepeti ile ilgili çözüm önerinizi basamları atlamadan uyguladım ve chrome da sonuç aldım. Firefox halen portalsepetini açıyor, explorer ise bu işlemleri yaptıktan sonra açılmamaya başladı. Daha doğrusu açılıp hemen geri kapanıyor. Konu hakkında özellikle explorer için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çünkü sık kullanılanlar içinde benim için önemli kısayollar bulunuyordu. Peşinen teşekkürler.

Saygılarımla,

Turgay Yılmaz.

sherwoodwalker sherwoodwalker (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tüm adımları uygulamanıza rağmen Firefox hala aynı durumda ise Başlat\Arama bölümüne firefox yazınız ve çıkan tüm firefox sonuçlarına sırasıyla sağ tıklayıp Özellikler deyiniz. Ardından hedef bölümünden Mozilla Firefox\firefox.exe" ifadesine kadar olan bölümü sağdan sola doğru siliniz. Yani herhangi bir portalsepeti ifadesi kalmamalı.

    Internet Explorer ile ilgili yaşadığınız sorunun ise yaptığınız işlemlerden değil de genel bir Internet Explorer hatası olduğunu düşünüyorum. Bunun için Microsoft'un bu tür hataları gidermek için yaptığı ufak programı çalıştırmanızı öneriyorum. Ayrıca Internet Explorer sık kullanılanlar bölümüne "C:\Users\KULLANICI ADINIZI\Favorites" klasöründen ulaşabilirsiniz.

    Microsoft Fix It

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Sn. Utku Bayat,

      Cevap ve ilginiz için teşekkürler. Mic. Fix It maalesef explorer ile ilgili sorunu çözmedi. Sistem geri yükleme ile daha geri bir tarihi yükleyince sorun düzeldi; umarım tekrarlamaz.

      Firefox ile ilgili sorun ise maalesef devam ediyor. Farklı bir çözüm öneriniz varsa çok sevinirim.

      Selamlar.

      Turgay Yılmaz

      sherwoodwalker sherwoodwalker (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Öncelikle Firefox'ta sağ üstteki butondan Eklentiler kısmına giriniz ve şüpheli bir eklenti olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra Seçenekler kısmında Genel sekmesi altındaki başlangıç sayfasının Portalsepeti olup olmadığını kontrol ediniz. Sonrasında Windows'un arama özelliğini kullanarak "navegaki" kelimesini aratınız ve çıkan dosyaları siliniz. Sonuç bulamamanız durumunda "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\browser" klasörü altındaki "searchplugins" klasörü içinde bulunan şüpheli .xml dosyalarını (örneğin; navegaki) siliniz. Tüm bunları yaptıysanız ve hala sorunla karşılaşıyorsanız, tarayıcınızı sıfırlamanızı öneriyorum. Ayrıca regedit'te tekrardan "navegaki" ve "portalsepeti" yazarak arama yapmanızı, ve çıkan sonuçları silmenizi öneriyorum. utkubayat 9 yıl önce