power tuşuna bastığımda fanlar çalışıyor fakat bilgisayar açılmıyor

üstte belirttiğim gibi bilgisayarım normalde sorunsuz çalışıyor fakat kapatıp tekrar açmak istediğimde power tuşuna bastıktan sonra ekran kartının fanı hariç her fan çalışıyor ama anakarttan dıt sesi gelmemekle birlikte bilgisayar açılmıyor önce ramın birini söküyorum tekrar açıyorum ses geliyor açılıyor açılırken kapatıyorum söktüğüm ramı tekrar takıp çalıştırıyorum yine aynı şekilde açılıyor ancak bu ram sök tak işleminden sıkılmaya başladım nasıl düzeltebilirim bu sorunumu?

expertus expertus (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    ramlerinden birisi bozulmuş bozuk olanı deneyerek bul sonrasında yeni bir ram almanı tavsiye ederim. ramleri tek tek takıp kontrol edermsıınz aynıda degılde

    morganflex morganflex (40)
    6 yıl önce cevaplandı

    • memtest ile test ettim ikiside çalışıyor hiç bir hata almadım @morganflex expertus 6 yıl önce
    • @morganflex Ramlerin Birinin Bozuk Olduğu Tanısına Nerden Geldiniz ? malgibiolan 6 yıl önce
    • şöyle ki mdsched.exe ile tarattığımda sorun algılandı dedi bellek sorunu dedi ancak ramları teker teker takıyorum her slotta ikiside çalışıyor expertus 6 yıl önce

    RAM'lerin markaları (veya frekansları) farklı ise bundan bir uyumsuzluk problemi çıkabilir. Ayrı ayrı slotlarıda denediğini belirtiyorsun ama hehalde bu denemeleri uzun süreli yapmadın ve slotlardan birinde problem ihtimalide düşünülmelidir. Bunun olup olmadığı uzun süreli test ve denemeler ile anlaşılabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      şu an birisini çıkarttım ve sadece bir tanesini kullanıyorum hiç bir sorun olmadan açılıp kapanıyor yine aynı slotta aynı ramda bazen açılmıyor ramı cıkarıp farklı slota takıyorum açılıyor açıldıktan sonra kapatıp önceki slota tekrar taktığımda sorunsuz çalışıyor bende çözemedim garip bir şey

      expertus expertus (8)