PowerPoint 2019 yazım denetimi kapatma nasıl yapılır?

Bilgisayarıma Office 2019 yükledim. PowerPoint'te yazım hatalarının otomatik düzeltilmesini istemiyorum.

PowerPoint 2019'da yazım denetimini nasıl kapatırım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PowerPoint 2019'da yazım denetimi nasıl kapatılır?

    Aşağıdaki adımları uygulayarak PowerPoint'in 2019 sürümünde yazım hatalarını otomatik düzeltmeye yarayan "yazım denetimi" özelliğini kapatabilirsiniz.

    1. Adım: PowerPoint'i açın ve boş bir sayfa oluşturun.

    2. Adım: Sol üst köşedeki Dosya seçeneğine tıklayın.

    word 2019 dosya

    3. Adım: Sonra Seçenekler'e tıklayın.

    word2019 seçenekler

    4. Adım: Açılan pencerede sol taraftan Yazım Denetleme'yi seçin.

    5. Adım: Gelen ekrandan "Yazarken yazımı denetle" ve onunla alakalı olan seçenekleri devre dışı bırakabilirsiniz.

    word2019 yazım denetimi

    Yazım denetimini kapattığınız zaman artık PowerPoint'te yazı yazarken yazının altı kırmızı çizgi olmayacaktır.

    omercik omercik (9418)