Powerpoint'de slayt boyutu ve çözünürlüğü ayarı

Powerpoint'de slayt boyutunu yani slayt alanını 2048x1152 yada 2560x1440 yapmak istiyorum. İlgili ayara geldiğim zaman boyutu yüzdeler ile ayarlama seçeneği sunuyor ben yüzdelerden pek anlamadığım için nasıl yapacağım ?

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Powerpoint'te slayt ölçülerini pixel olarak belirlemek için şunu yap

    1. Powerpoint'i aç
    2. Tasarım sekmesini tıkla.
    3. Sağ taraftan Slayt boyutu > Özel Slayt Boyutunu seç.
    4. Burada Genişlik ve yükselik cm olarak görünür. İçindeki değerleri silerek pixel olarak değerleri girebilirsin.
    5. Mesela genişlil 1920px yaz yükseklik 1080px yaz.
    6. Otomatik olarak cm olarak o değerleri çevirecektir.

    Power point otomatik olarak in, px, cm gibi ölçü birimlerini çevirir.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Çözünürlüğü ayarladım bu sefer ekran dikeyleşti bu dikeyleşmeyi nasıl yatay olarak çevirmeliyim ?

      lucas77 lucas77 (199)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Özel slayt boyutu'na tıklayınca açılan küçük pencerede yön ayarı zaten bulunuyor. Oradan dikey veya yatay olarak seçebilirsin. omercik 4 yıl önce