Powerpoint Slayt Ölçüleri nasıl değiştirilir?

Powerpoint kullanıyorum. Bir slayt hazırladım. Ben bu slaytın yatay değil de dikey olmasını istiyorum ve mümkünse en - boy değerini değiştireyim. Ben özel olarak 1920 * 1080 gibi yatay değil de 1080 * 1920 gibi dikey bir slayt istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Powerpoint slayt ölçüsü değiştirmek elbette mümkün. Bunun için PowerPoing Tasarım sekmesini tıkla.

    Daha sonra ekranın en sağında Slayt Boyutu seçeneğini göreceksin.

    powerpoint slayt ölçüleri değiştirme

    Buradan Özel Slayt boyutunu seçmelisin. Powerpoint varsayılan 1920 * 1080 ölçülerinde slaytlar oluşturuyor. Dilersen bunu dikey formata çevirmen ya da özel ölçü vermen mümkün.

    powerpoing slyat özel ölçü girme

    Bu pencereden Dikey seçebilirsin. Yön dikey olarak ayarlanır. Slayt boyutu Ekran gösterisi 16:9 gibi bir format seçebilirsin. İşte o zaman seni istediğin dikey format olur.

    Dilersen Genişlik ve Yükseklik değerini buradan girebilirsin. Buradaki değerler CM cinsindendir 1920 * 1080 değeri px değerindedir.  Tam olarak ölçülerin pixel değerindeyse cm - pixel dönüştürme yaparak buradan girmelisin.

    hakan hakan (15394)