PowerPoint'te üslü sayı nasıl yazılır?

Powerpoint ile bir sunum hazırlıyorum. PowerPoint'te üslü sayı nasıl yazılır bir türlü beceremedim. 2 üzeri 3 gibi bir sayı yazmak istiyorum.

PowerPoint'te üslü sayı nasıl yazılır?

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PowerPoint 2013 sürümü için, PowerPoint'te üslü sayı yazdırmak için şunları yapın

    1. PowerPoint'te üsse almak istediğiniz sayıyı seçili hale getirin.
    2. Üzerinde sağ tuşla tıklayın.
    3. Açılan menüden Font / yazı tipini seçin.
    4. Font / yazı tipi özellikleri açılacaktır.
    5. Burada effects / etkiler bölümünde SuperScriptüst simge seçeneğini işaretleyin.
    6. OK / Tamam'ı tıklayın.

    Bu şekilde Powerpoint'te üstlü sayı yazdırabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)