Powershell çalışmayı durdurdu hatasının çözümü nedir?

Windows 10 bilgisayarım durduk yere hiç bir işlem yapmıyorken Powershell çalışmayı durdurdu hatası veriyor. O an açık bir program yok ve ben powershell kullanmıyorum.

Windows 10 Powershell çalışmayı durdurdu hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınızda durduk yere Powershell çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız sorunun kaynağı büyük ihtimalle bilgisayarınıza  Trojan.Poweliks türü bir trojan, virüs bulaştı demektir.

    Trojan.Poweliks arkaplanda poweshell türü uygulamalara erişir ve işlem yapar.  Trojan.Poweliks aşağıdaki antivirüs yazılımları tarafından farklı adlar ile tespit edilir:

    • TROJ_POWELIKS.A - Trend
    • Trojan.Poweliks.A - F-Secure
    • Trojan.Win32.Powerliks.a - Kaspersky
    • Trojan:Win32/Powessere.ATrojan.Win32.Powerliks.a - Microsoft

    Pek çok truva atı Powershell gibi windows araçlarını kullanarak işlem yaparlar. Özellikle zararlı yazılım indirme işlemlerini Powershell aracına yaptırırlar.

    Trojan.Poweliks  truva atıda uzak bir komuta merkezinden komutlar alarak bilgisayarınıza yazılımlar indirir ve reklamlar çıkartır. Sizin bilgisayarınız kullanılarak reklamlara tıklanır.

    Bilgisayarınızda aniden Powershell çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız ilk olarak virüs taraması yapmalısınız. Aşağıdaki programlardan faydalanabilirsiniz:

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15409)