Pro evolution soccer 2016 settings Vram ok yazısı hatası

Selamun aleyküm arkadaşlar benim Pro evolution soccer 2016 oyunumda settingse tıklıyorum özelliiklere geliyorum resimdeki işaretli olan bölgedeki ok yazılı hatayı alıyorum daha önce işletim sistemim windows 8 enterprise idi youtubede bir video vardı o videoya bakarak ok yazan yeri iyi yazılı yapmıştım dxcpl programı ile şimdi işletim sistemim windows 8.1 pro dxcpl programıyla iyi yazılı yapamıyorum nvidia ve intel ekran kartları güncel durumda nvidia denetim masasından oyunun pes2016 exe settings exe yüksek performanslı olarak ayarladım yardımcı olursanız sevinirim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    En yüksek ve performanslı oynanabiliyorsa ne var bunda? İlgili ayarda "İyi" değilde "OK" (Tamam) yazsın varsın.

    Ekran kartın Intel kart olarak görünüyor. Herhalde Nvidia Denetim Masasında Ekran kartı (3D) seçimini "Otomatik" yaptın, ondandır. Bizimkide öyle:

    En yüksek ayarlarda ve en yüksek çözünürlükte oynuyoruz ( Oğlum oynuyor :) ). Üstelik bizdeki aynı ayar "Yapılamıyor" şeklinde.. Nema problem :)

    Ana ekran kartımız Nvidia 940 M..

    Çok gereklimi bilemiyorum (aslında sanmıyorum) ama eğer istenirse en iyi görüntü ve performans ayarları altta iki resimde görüleceği gibi:

    Bu görüntü kalitesini elde edebilmek ve ayarları yapabilmek için Intel ekran kartını tamamen devre dışı bırakarak Nvdia ekran kartına geçmek gerekiyor (Otomatik seçim değil doğrudan seçim şeklinde). Devre dışı bırakmak sistemde sürücünün devre dışı bırakılması değil (Bunu anladın herhalde), Nvidia denetim masasında 3D seçiminde iptal ederek ve yine oradan Nvidia ekran kartını doğrudan seçerek..

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Temmuz bey yeni bir soru sordum ona bakarsanız sevinirim ayrıca cevabınız için teşekkür ederim halloldu efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • Yeni sorduğun soru nerededir ve nedir, anlayamadım. Oyunlarla ilgiliyse çok anlamam. Eğer Nvidia Denetim Masası görüntü ayarlarıyla ilgiliyse sorduğun yeni soru, onu zaten yapmışsın ya (Biz "Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap" ve "PhsyX Yapılandırması" ayarlarını default haliyle bıraktık, memnunuz.) Başka ne? temmuz 8 yıl önce
    • Tamam, şimdi anladım ama soru şeklinde değilki yazdığın şey :) Bizdeki 3D Program ayarıda aynı şekilde. Yani "Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi" ayarlı. Ama Genel Ayarlar sekmesinde -eğer laptop ise bilgisayar- "Otomatik seç" ayarlı olmasında fayda var (Bilgisayar Desktop ise farketmez ve o halde doğrudan Nvidia kart seçili yapılabilir). Böyle olunca yüksek performans gerektirmeyen hallerde İntel ekran kartına gececektir grafik işlemleri ve pil performansı/ tasarrufu sağlanacaktır. temmuz 8 yıl önce
    • yok hocam nvidia denetim masasında 3d yapılandırılması yüksek performanslı nvidia işlemcisinde zaten bu ayarı yapmadan önce seninki gibiydi 2 yer yapılandıralımıyor du efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • Bu görüntü kalitesini (mesajımın altına ilave ettiğim resimlerde görünen görüntü kalitesini) elde edebilmek ve ayarları yapabilmek için Intel ekran kartını tamamen devre dışı bırakarak Nvdia ekran kartına geçmek gerekiyor (Otomatik seçim değil doğrudan seçim şeklinde). Mesajımın sonuna ilave etmiştim. İyi oyunlar :) temmuz 8 yıl önce