Procces explorer Mining virüsü rengi nedir?

Arkadaşlar uzmanım net kanalının bir videosunu izledim http://https://www.youtube.com/watch?v=z8ncg01bdPs&t=688s bu videoyu mining virüsü rengini açık mavi mi mor mu anlayamadım hangisi mining virüsü rengi

talhacepci talhacepci (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba,

    Öncelikle Process Explorer size dosyaların virüslü olup olmadığınız göstermez. Örneğin bahsettiğiniz videoda virüs mor renkle belirtilmiş ama Process Explorer o dosyaya bu tanımlamayı virüs olup olmadığına bakarak değil, işlevine bakarak yapmış. Videoda virüs mor renkli diye mor renkli bütün dosyalar virüsdür diyemeyiz. Yani Process Explorer'da bir virüs de normal bir sistem hizmeti de mor görünebilir ve bu tanımlama dosya içeriğine göre değil, dosya türüne göre yapılır.

    Process Explorer'da hangi rengin ne analama geldiğini öğrenmek için programda üst menüdeki "Seçenekler (Options) " bölümünde "Renk yapılandırma" bölümüne gidin. Burada renklerin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      Process Explorer ek bilgi olarak renklerde size bazı bilgiler sunar. Fakat doğrudan ".... renkli olan virüstür" gibi bir bilgi sunmaz.

      Process Explorer renklerinin anlamları

      • Kırmızı:  Silinen nesne - İşlemden çıkılıyor, işlem duruyor
      • Yeşil: Yeni işlem - İşlem o yeni belleğe yüklendi
      • Açık Mavi: işlem, Process Explorer uygulamasını çalıştıran kullanıcı hesabı ile başlatıldı.
      • Koyu Mavi: Seçili işlemi gösterir.
      • Pembe: İşlemin bir servis olduğunu gösterir
      • Koyu Gri: Bir işlem askıya alındığında koyu gri renkte gösterilir
      • Mor: Şüpheli işlemler bu renkte gösterilir. Bu renkteki işlemlerin içinde sıkıştırılmış kod olma ihtimali vardır. Mor renkli işlemler şüphelidir. Malware taraması yapmakta fayda vardır. Fakat %100 virüs denilemez.
      alattin alattin (16984)
      1 yıl önce cevaplandı

        teşşekürler içimi rahatlattınız :)

        talhacepci talhacepci (1)