Profesyonel oyuncular neden 400 DPI tercih ediyor?

Ben CS:GO oyuncusuyum, profesyonel oyuncuların tam olarak yarısı 400 DPI tercih ediyor. Diğerleri '800, 450, 1600, 2000' gibi tercih ediyor.

Peki neden 400 DPI tercih ediyorlar? Neden düşük DPI, bunu merak ediyorum. Mesela 400 DPI 2 = 800 DPI 1 olabilir ama onlar neden 400'ü tercih ediyorlar.

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

  • Ahmet soruların çok güzel. Tebrikler. Biraz araştırayım cevabımı yazarım. hakan 6 yıl önce
  • Rica ederim :D ahmet5847 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

#dpi  Farenin hızını ve hassasiyetini ayarlayan bir standarttır. DPI ne kadar yüksek olursa fare o kadar hızlı ve hassas olur. Örneğin 800 DPI, 400 DPI fareye göre çok daha hızlı ve hassastır.

Nette yaptığım araştırmalara göre bu tamamen oyuncu tercihine göre değişiyor. Özellikle CS: GO oyuncularının 400dpi seçme nedenleri  düşük hassasiyet ile daha az hata yapılması. Düşük hassasiyette fare kontrolü daha iyi sağlanıyor. Fakat bu durumda hızdan ödün vermiş oluyorsun. Bu tamamen bir tercih.

Yine online oynanan oyunlarda hızlı fare hareketleri tam olarak sunucuya iletilemeyebilir. Bu durumda pixel atlamaları yaşanabilir.

Tutarlı bir oyun ve doğru işlemler için genelde profesyonel oyuncular 400dpi tercih ediyor.

hakan hakan (15424)