Profiliniz daha yeni bir Google Chrome sürümünden geldiği için kullanılamıyor

Google Chrome'u başlatmak istediğimde

Profiliniz daha yeni bir Google Chrome sürümünden geldiği için kullanılamıyor.

Bazı özellikler kullanılamayabilir. Lütfen farklı bir profil dizini belirtin veya daha yeni bir Chrome sürümü kullanın.

Hatası veriyor. ve Google Chrome açılmıyor.

Profiliniz daha yeni bir Google Chrome sürümünden geldiği için kullanılamıyor. hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Profiliniz daha yeni bir Google Chrome sürümünden geldiği için kullanılamıyor.

    Bazı özellikler kullanılamayabilir. Lütfen farklı bir profil dizini belirtin veya daha yeni bir Chrome sürümü kullanın. hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    Çözüm 1:
    Google Chrome profil dosyasını silin

    Windows XPWindows 7, Windows 8, Windows Vista kullanıcıları için

    1. Google Chrome'dan tamamen çıkın.
    2. Klavyenizden  Windows Tuşu windows tuşu+ E tuşlarına birlikte basın.
    3. Windows Gezgini içerisinde Yerel Disk (C:) iki kere tıklayın.
    4. Windows XP için
       %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      yolunu Windows 7 / Windows 8 / Windows Vista için

      %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\

      yolunu Windows Gezgini içerisinde "Bilgisayar" yazan adres satırına yapıştırın ve enter tuşuna basın.Bu işlemden sonra C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Google\Chrome\User Data klasörüne girmiş olmalısınız.

    5. Klasörler görünmüyorsa gizli konumdadır.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme
      linklerinden gizli dosyaları görüntülemeyi açabilirsiniz.

    6. Default klasörünü bulun ve adını "Default-Yedek" değiştirin.

    7. Google Chrome yeniden açın.  Bu işlemden sonra size yeni bir Chrome profili oluşturulacaktır.

    8. Eğer eski profilizde yer imleri varsa, favoriler, bunları bu işleme başlamadan yedeklemeniz önerilir. Yukarıdaki işlemden sonra eski profiliniz "Default-Yedek" yedeklenecektir.

    Çözüm 2:

    Google Chrome tarayıcınısı kaldırın ve yeniden kurun.

    1. Denetim Masasından Programlar ve Özellikler / Program Ekle kaldır'a gidin.
    2. Google Chrome'u kaldırın.
    3. Buradan Google Chrome'un yeni sürümünü indirin ve kurun.

    Profiliniz daha yeni bir Google Chrome sürümünden geldiği için kullanılamıyor hatasının çözümü için yukarıdaki işlemlerden birini yapmanız yeterli olacaktır.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Eğer Linux kullanıcıysanız, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken şey aşağıda verdiğim komutları Terminal'den çalıştırmak.

      cd .config/google-chrome
      mv Default Default.bak
      cp -r Default.bak Default

      Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanıyorsanız, bu komutları çalıştırmak sorununuzu çözecektir.

      utkubayat utkubayat (885)