Program uyumluluk yardımcısı nasıl kapatılır?

    Toplam 1 Cevap

    Program uyumluluk yardımcısı nedir?

    Program uyumluluk yardımcısı Windows'ta yerleşik olarak bulunan ve programların Windows ile uyumlu şekilde çalışıp çalışmadığını tespit eden bir uygulamadır. Bu program doğru çalışıyor mu?, Bu program düzgün yüklenmemiş olabilir  gibi  uyarılar  Program uyumluluk yardımcısı tarafından ekrana getirilir.

    Program uyumluluk yardımcısı nasıl kapatılır?

    Program uyumluluk yardımcısı zaman zaman karşınıza farklı açılır penreceler getirecek canınızı sıkabilir.
    Örneğin  Bu program doğru çalışıyor mu?
    bu program düzgün yüklenmemiş olabilir gibi pencereler zaman zaman can sıkıcı olabilir ve bu uyarıları görmek istemeyebilirsiniz.

    1. Windows + R tuşlarına basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. Buraya services.msc yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Hizmetlerde Program Uyumluluk Yardımcısı Hizmeti yani PcaSvc hizmetini bulun.
    3. Sağ tuşla tıklayın ve açılan pencereden Durdur seçeneğini seçin.
    4. Bu hizmeti çift tıklayın ve Başlangıç türü ayarını Devre Dışı olarak ayarlayın.

    Artık Program uyumluluk yardımcısı devre dışı bırakıldı. Karşınıza bu tür uyarılar bir daha gelmeyecektir.

    hakan hakan (15424)