Program veya oyun kurarken standart kullanıcıya kuruyor, nasıl düzeltebilirim?

Merhaba ben Windows 10 Kullanıyorum ve 2 adet kullanıcı var birisi standart kullanıcı diğeri yönetici. Ben bilgisayarıma yönetici kullanıcısından program ve oyun kuruyorum standart kullanıcıya da kuruluyor, onu nasıl kapatabilirim? Standart kullanıcıya kurulmasını istemiyorum, yardımcı olur musunuz?

emrah662020 emrah662020 (30)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 da program kurulumunu kolayca engelleyebilirsin.

    1. Windows ve R tuşlarına bas. Çalıştır penceresi gelecek buraya gpedit.msc yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Daha sonra şu yolu izle:
      Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşeni > Windows Installer
    3. Burada Windows Installar'ı kapat seçeneğine iki kere tıkla.
    4. Daha sonra Etkin'i seç ve Seçeneklerden Windows Installer'ı Devre Dışı Bırak : Her Zaman seç.
    5. Uygula  & Tamam diyerek buradan çık bilgisayarı yeniden başlat.

    Windows 10 program kurulumunu engellemeBu şekilde Windows 10 da program kurulumunu engelleyebilir, yasaklayabilirsin.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bunu standart kullanıcıya yapıyorum demi daha sonra kendiligimden manuel olarak standart kullanıcıya program kurabilirim demi emrah1996 3 yıl önce
    • yalnızca yöneticide kurulmasını istiyorum standart kullanıcıda manuel olarak kurarım ben emrah662020 3 yıl önce
    • tamamen engellenmesini istemiyorum yani emrah662020 3 yıl önce
    • @emrah662020 soru bu şekilde değildi. Nasıl engellerim şeklindeydi. Ben de buna cevap yazdım. hakan 3 yıl önce

    Program kurulumu yaparken Program Files altına kurma.

    Normalde Windows tüm uygulamaları Program Files altına kurar.

    Sen kurulum yaparken kurulum yolu olarak şu yolu seç

    C:\Users\[AdminKullanici]\AppData\Local

    Standart kullanıcının bu yola erişimi olmayacağı için uygulaman Administrator da çalışacak Standart kullanıcıda çalışmayacaktır.

    alattin alattin (16999)