Program veya oyun kurarken standart kullanıcıya kuruyor, nasıl düzeltebilirim?

Merhaba ben Windows 10 Kullanıyorum ve 2 adet kullanıcı var birisi standart kullanıcı diğeri yönetici. Ben bilgisayarıma yönetici kullanıcısından program ve oyun kuruyorum standart kullanıcıya da kuruluyor, onu nasıl kapatabilirim? Standart kullanıcıya kurulmasını istemiyorum, sadece yönetici kullanıcısına kurmak istiyorum standart kullanıcıya manuel olarak kurarım ben engellemekte istemiyorum sadece kurulmasın o kullanıcıya.

NOT: Diğer soruya cevap yazıldı fakat doğru değil, engellemek ve devre dışı bırakmak istemiyorum.

emrah662020 emrah662020 (30)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Program kurulumu yaparken Program Files altına kurma.

    Normalde Windows tüm uygulamaları Program Files altına kurar.

    Sen kurulum yaparken kurulum yolu olarak şu yolu seç

    C:\Users\[AdminKullanici]\AppData\Local

    Standart kullanıcının bu yola erişimi olmayacağı için uygulaman Administrator da çalışacak Standart kullanıcıda çalışmayacaktır.

    alattin alattin (16999)