Program yapmak için hangi kodlama dili öğrenmem lazım?

Kodlama nasıl yapilir?

Oyun nasıl yapılır basit oyun yapımı

ozgurlol ozgurlol (268)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Program yapmak için sadece belli bir programlama dili yok. Yüzlerce programlama dili var.

    2018 yılının en popüler programlama dilleri,

    • Java
    • C
    • C++
    • Python
    • C#
    • Visual Basic .NET
    • PHP
    • JavaScript
    • Delphi/Object Pascal
    • Ruby

    Tabii ki bunların hepsini öğreneceksin diye bir şart yok. Bir kaçını öğrenebilirsin. Mesela C#.

    Oyun yapmak çok çok zor. Oyun maalesef ki öyle kolay yapılmıyor. Oyun yapmak için programlama dillerine baya hakim olman gerekiyor.

    toprak34 toprak34 (2026)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @toprak34 mesala basit programlardan başlamak istiyorum örnek olarak düğmeye tıkladığında facebook açılır vb bunun gibi ozgurlol 5 yıl önce
    • @fakiradam Bunu sanırım bu listedekilerin hepsi ile yapabilirsin (emin değilim, listedeki her programlama dili hakkında bilgi sahibi değilim). Fakat yapmak istediğin çok kolay bir şey, buraya sorarsan yardımcı olurum (C# dili için). toprak34 5 yıl önce
    • @fakiradam Bu arada, programlama için bilgisayar edinsen daha iyi olur. toprak34 5 yıl önce

    Öncelikle Bilgisayarın performansı iyi olan bir bilgisayara ihtiyacın var. internetten video izleye izleye kendini geliştirebilirsin.

    infinity infinity (402)