Programdata/Microsoft/Crypto Dosyası virüs müdür? Zararlı mı?

Eset le tarama yaptım ve C:\ProgramData\Microsoft\Crypto buradaki dosyaları açamadı yazıyordu günlükte.Bu dosya nedir?Virüsmüdür?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    bende merak edip baktım burdaki dosyalar sisteme ait serial dosyaları vs virüs değildir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Crypto görünce endişelendim biran.

      ghostdead11 ghostdead11 (62)
      7 yıl önce cevaplandı

        C:\ProgramData\Microsoft\Crypto  klasörü bilgisayara ve bilgisayarda tanımlı kullanıcılara ait sertifika anahtar çifti bilgileninin tutultuğu bir sistem klasörüdür.

        Bu klasör altındaki veriler işletim sistemi ve programlar trafından kullanılır. Virüs değildir.

        hakan hakan (15394)