Programı güvenli bir şekilde yürütmek için yığın yetersiz

Asp.Net MVC uygulamasında Layout içinde çağrılan Html.RenderAction aşağıdaki hataya sebep oluyor:

Programı güvenli bir şekilde yürütmek için yığın yetersiz. Bu durum çağrı yığınında çok fazla işlev olduğunda veya yığındaki bir işlev çok fazla yığın alanı kullandığında oluşabilir.

Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin.

Özel Durum Ayrıntıları: System.InsufficientExecutionStackException: Programı güvenli bir şekilde yürütmek için yığın yetersiz. Bu durum çağrı yığınında çok fazla işlev olduğunda veya yığındaki bir işlev çok fazla yığın alanı kullandığında oluşabilir.

Asp.Net MVC Programı güvenli bir şekilde yürütmek için yığın yetersiz hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net MVC Programı güvenli bir şekilde yürütmek için yığın yetersiz hatasının çözümü nedir?

    Asp.net MVC'de Programı güvenli bir şekilde yürütmek için yığın yetersiz hatası alıyorsanız  Html.RenderAction ile çağırdığınız metodun döndürdüğü PartialView içinde Layout tanımlı kalmış olabilir.

    Genelde dalgınlıkla veya başka sayfalardan kopyalama ile PartialView içinde kalan Layout tanımlaması bu soruna yol açar. Sayfadan silindiğinde Layout içine yerleştirilmiş RenderAction metodu hata vermeden çalışacaktır.

    alattin alattin (16984)