"Programın bu bilgisayarda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz" sorusunda evet tıklanmiyor

Windows + R tuş kombinasyonu ile çalıştır penceresini açın ve içerisine control userpasswords2 yazıp tamam'a tıklayın.

Karşınıza gelen pencerede standart olan kullanıcınıza iki kere tıklayarak üst sekmeden grup üyeliği'ne girerek hesabınızı yönetici hesabı yapıp tekrardan deneyebilirmisiniz.

vidyosu

https://ruclip.com/video/MagP4fiVSGY/bu-eylemi-ger%C3%A7ekle%C5%9Ftirmek-i%C3%A7in-izne-gereksinim-var-hatas%C4%B1-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm.html

böyle yaptıktan sonra hiç bir program kuramıyorum

program kurmaya çalıştağımda

aşağıdaki prograımın bu bilgisyarda değişlik yapmasına izin vermiyorsun

dedğinde evet hayır yazıyor evet seçeneğine giremiyorum

ne yapmalıyım

mete1991 mete1991 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen yönetici (Administrator) haklarına sahip olmayan bir kullanıcı ile işlem yapmaya çalışıyorsun. Windows'a giriş yaptığın kullanıcının işlem yetkisi yok. Bu sebepten onay verremiyorsun.

    Bilgisayarı Administrator olarak açarsan sorun çözülür. Fakat Administrator olarak giriş yapamıyorsan, mevcut kullanıcına kendi kendine yetki veremezsin. control userpasswords2  ile yapmaya çalıştığın bu. Ama bu komutu bir Yönetici hesabının çalıştırması ve işlem yapması gerekir. Normal kullanıcının değil.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • güvenli moddyken cd siz format atılır mı sorun olur mu mete1991 6 yıl önce
    • @mete1991 format sırasında bilgisayar yeniden başlıyor zaten mevcut işletim sistemi devreden çıkıyor. Formatı başlatabilirsin hakan 6 yıl önce