Programlama ve hack öğrenmek

Bir çok programlama dili var hepside farklı amaçlar için öğreniliyor. Ben program yazmak istiyosam ve hack işleriyle (lütfen küçümsemeyin beni :D) uğraşacaksam hangi dilleri öğrenmem gerekiyor? Bunları en iyi şekilde nasıl yapabilirim, kaynak önerir misiniz?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sırf seni rahatlatmak için yazıyorum. Öncelikle küçümsenecek bir şey değil bu. Network üzerine yoğunlaşmalısın firewall nedir gibi.. Aynı anda bir çok dili öğrenmek zor olucaktır. Kursa gerek duymadan öğrenebilirsin. Kağıt kalemin elinden eksik olmasın.

    ilyashalatci ilyashalatci (26)
    6 yıl önce cevaplandı

      Hack için öncelikle programlama bilmen şart değil. Ancak kendi araçlarını yazacaksan, geliştireceksen o zaman bir programlama dili öğrenebilirsin.

      ethical hacking diye bir kavram var bunu nette biraz araştır sana bilgi verecektir. Öncelikle işletim sistemleri, ağ, ağ donanımları gibi  kavramlara hakim olmalısın. Bu konularda kendini geliştirdiğinde zaten programlama dili öğrenmen gerekiyorsa hangisini seçmen gerektiğine karar verebilirsin.

      hakan hakan (15424)