Programlamaya başlangıç için bilgisayar seçimi nasıl olmalı?

Selam hocam. Ben yazilim proqramlasdirma ile calismak istiyorum. Yazilimlari kodlasdirmalari oyrenmek istiyorum. Bana yardimci olursaniz sevinirim. Nootebook almak istiyorum ve hangi model uygun goruyorsunuz? ve ozellikleri ne olmali. Video kart ( model) boyutu?   ram bellek boyutu ? Hard disk boyutu vee ana kart nasil olmali. Lutfen yardimci olursaniz sevinirim. Yazilimci bilgisayari ( nootebook) nasil bir ozellikli ve guclu olmali ki benim islerimi gorsun tesekkurler

proqram proqram (-7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İşlemci olarak i5 serisi bir işlemci ve minimum 8GB rami olan 256GB SDD diski olan bir bilgisayar seçebilirsin.  Ekran kartının harici olması avantaj olacaktır. Dahili de olsa büyük sorun yaratmaz.  Bu konfigürasyondaki bir bilgisayar rahatlıkla işini görecektir.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      -2

      COOOK MU?? ZORU SORDUK CEVAB YAZMADINIZ

      proqram proqram (-7)