Programlamaya başlangıç program önerisi

Merhaba,

Programlamaya yeni başlarken önerilecek programınız var mı? Örneğin VB için

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    VB veya C# gibi bir dil öğreneceksen Visual Studio kullanmanda fayda var. Visual Studio kullanabileceğin en iyi geliştirme ortamıdır.

    Eğer kastın programlama dili öğrenmek ise  be hiç tecrüben yoksa VB.Net ile başlayabilirsin. Ya da JavaScript ile başlayabilirsin. Benim önerim C#, Javascript, Vb.net gibi dilleri sırası ile denemen ve hangisidaha anlaşılır geliyorda o dil ile başlaman yönünde olur.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin @aserifkuzu mesela bana en anlaşılır C# geldi ona başladım :) :) toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 denemek lazım. Herkes sevmeyebilir C#' alattin 6 yıl önce
    • @alattin :) toprak34 6 yıl önce
    • @alattin @toprak34 @tevfik07 C# ve javayı üniversitede az göstermişlerdi çok aklımda değiller ancak excel ile çok uğraşıyorum bu aralar ve makroların yapısı için VBA kullanıyorum. if döngüsü gibi bazı döngüleri kullanıyorum, bu yüzden VB yazdım ama diğerlerini tam bilmediğim için sormak istedim. mesala ufak bi stok takip programı gibi bir programı yapmak istersem VB çok mu ağır kaçar C# öğrenmek daha mı iyidir yada @tevfik07 nin söylediği android studio yu yeni duydum o mu iyidir. bu durumda önerileriniz yine aynı mı? aserifkuzu 6 yıl önce
    • Bide yanlışmı anlıyorum; Android studio sadece android işletim sistemleri için kullanılabilir uygulamalar mı yazar? böyle bişey mi yoksa evrenselmidir? aserifkuzu 6 yıl önce
    • @aserifkuzu Stok programı yapacaksan C# kullanmalısın daha çok bunlar için işe yarar. toprak34 6 yıl önce
    • @aserifkuzu eğer stok takip gibi bir uygulama yapmayı düşünüyorsan Vb.Net tam aradığın dil. Daha önceden VBA tecrüben de varmış. Bu sebepten çok rahat edersin. C# öğrenmene gerek yok. Temel olarak aynıdırlar fakat yazım, söz dizimleri çok farklıdır. Vb.Net ingilizce yazım diline çok yakındır bu sebepten biraz ingilizce bilgisi olan rahatlıkla anlayabilir. Bu durumda geliştirme ortamı olarak Visual Studio kullanmalısın. alattin 6 yıl önce
    • @alattin peki yardımcı olurmusun şuan visual studio 2015 indiriyorum birde yanına Vb.Net mi indirmeliyim? aserifkuzu 6 yıl önce
    • @aserifkuzu 2015 içinde dil seçenekleri var. Herhangi bir şey indirmene gerek yok. Doğrudan Visual Studio ile kodlamaya geçebilirsin. alattin 6 yıl önce

    sana önerim "Android Studio"yu kullanmak.

    bunu aşağıdaki linkten indirebilirsin

    not:kod için çok erken olabilir, büyük zorluklar çekebilirsin. ama bir gün buna değecek.

    Android Studio İndir (tıkla)

    KOD YAZARKEN BOL ŞANS!

    tevfik07 tevfik07 (1)