Programların açılmasına izin vermeyen virüs

Merhaba 2 gün önce bilgisayarıma bir virüs bulaştı hiç bir program açılmıyor. Bu program yolu değil veya bulunamadı diyor fakat dosya orada. Explorer.exe de oluyor kısaca çalışan her şey. Görev yöneticisi açılmıyor ama devre dışı bırakıldı değil hiç açılmıyor. Güvenlik modunda da aynısı. Combofix ile tarattım hitman pro ile tarattım düzelmedi. Avira kurdum açılmıyor virüs kapatıyor. Nasıl düzeltebilirim?

dogukan62 dogukan62 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır?

    Eğer virüs hiç olduğundan eminseniz ve yüklü antivirüslerin çalışmasına engel oluyorsa yukarıda linki olan HitmanPro Kickstart CD veya USB oluşturun.

    Bilgisayarı bununla açın ve taratın.  Ayrıca şüpheli bir dosya varsa onu uzmanim.net/virustarama adresinden taratarak raporu bize gönderin ve biz hangi virüs varmış buna göre bir çözüm yazalım.

    Ayrıca antivirüs programını çalıştırmadan önce RKill programını çalıştırabilirsiniz. Rkill bellekte aktif olan zararlıları temizlyecektir. Rkill nasıl kullanılır buradan öğrenebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Antivirus programın varsa ve acılabiliyorsa onu ac ve devre dışı bırak ve bitti.

      yeniyazar50 yeniyazar50 (1)