Programların eski sürümlerini indirmenin zararı var mı?

Herhangi bir programın eski versiyonunu indirmek yasal  oluyor mu tabi bu ücretlilerde geçerli bazıları tamamen satıştan çıkmış eski versionlar bazıları artık yenisi satılan ama o kadar eski olmayan böyle eski sürümleri indiribileciğimiz siteler varmı ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir Programın Adını Yazın.

    Genellikle Yeni Sürümü Gelir O Siteye Girin.

    Ve Aşağıda Eski Sürümler Vardır.

    Veya Programın Sonuna Eski Versiyonlar Diyip Arama Yapabilrisn.

    Çoğu Program Eski Sürümde Çalışmaz

    Örnek ;

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

      Korsan olmadığı sürece illegal değildir ve indirebilirsiniz. Teorik olarak herhangi bir zararı olmaz ama yeni sürümlerde yer alan bir özellik eski sürümlerde olmayabilir o yüzden yeni sürümleri kullanmak daha mantıklı olur. Zaten bazı programlar eski sürümlerin kullanılmasına izin vermeyip illa güncelleme uyarısı veriyor.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • amacım şeydi eski sürüm premier indirip ücretsiz video montaj programlarından kurtulamktı sanırım premier photoshop gibi bi iki programın eski sürümünü ücretsiz yapmış ama sonra düzeltmiş dağıttığı programın alternatif yolla indirmek dinen caizmidir :D kul hakkına girmek ve emek hırsızı olmak istemiyorum ahmet5847 6 yıl önce
      • Sen burada neler soruyorsun öyle. Burası Diyanetin bir sitesi değil. Sorduğun sorulara cevap verebilecek uzmanlar orada olurlar. Burada sorduğun şeyler teknoloji ve PC kullanım problemleriyle alakalı olmalı, din tamamen ayrı bir mevzudur @ahmet5847 temmuz 6 yıl önce