Programsız dosya nasıl indirilir?

Komut satırından komut ile programsız dosya indirmek mümkündür. Eğer Google Chrome ya da kullandığınız tarayıcı virüsler tarafından engelleniyorsa ve bir antivirü programı indirme ihtiyacınız varsa komut ile bu dosyayı indirebilirsiniz.  Komut ile dosya nasıl indirilir aşağıda bulabilirsiniz.

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut ile dosya nasıl indirilir?

    Program olmadan, Google Chrome, Firefox gibi tarayıcılar olmadan dosya indirmek mümkündür.  Bunun için Windows 10 1706 üzerinde bir Windows kullanıyorsanız, güncel bir Windows 10 işletim sisteminiz varsa dosya indirmek için Chrome ya da başka bir tarayıcıya gereksinimiz yok.

    Windows 10 üzerinde bulunan Curl komutu ile dosyaları indirebilirsiniz. Windows 10 örnek Curl komutu kullanımı:

    curl -o DosyaAdi.Exe İndirilecekDosyaURL

    Örneğin Adwcleaner uygulamasını indireceksek

    curl -o adw.exe https://download.toolslib.net/download/file/1/1999?s=6EF1SNOCIKrhTKUGFfdWipJjj9V5EWdZ

    Yukarıdaki komut Adwcleaner uygulamasını adw.exe adı ile bilgisayara indirir.  Curl komutu Linux ve Mac bilgisayarlarda da kullanılabilir.

    Curl komutunda -o parametresi indirilecek dosyaya yeni ad vermek için kullanılır. İndirme tamamlandığıda şöyle bir ekran karşınıza gelecektir.

    curl -o aa.exe https://download.toolslib.net/download/file/1/1999?s=6EF1SNOCIKrhTKUGFfdWipJjj9V5EWdZ
      % Total    % Received % Xferd  Average Speed   Time    Time     Time  Current
                                     Dload  Upload   Total   Spent    Left  Speed
    100 7445k  100 7445k    0     0   930k      0  0:00:08  0:00:08 --:--:-- 1169k

    % Total altında 100 yazdığında indirme tamamlanmış demektir.

    alattin alattin (16984)