project target framework not installed

.Net Projesini Visual Studio ile açmak istediğimde şu şekilde bir hata alıyorum:

project target framework not installed

The C# Project .... is targeting ".NETFramework,Version=v4.6.1", which is not installed on this machine.

Fakat eksik olduğu söylenen .Net Framework 4.6.1'i yüklemek istediğimde " Bu framework zaten yüklü" mesajını alıyorum.

project target framework not installed hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    project target framework not installed hatasının çözümü nedir?

    project target framework not installed hatasının sebeni projeye uygun geliştirici .net framework paketinin yüklü olmamasıdır. Hatanın çözümü için şu adımları izlemelisiniz:

    1. Buraya tıklayarak NET SDKs for Visual Studio  sayfasına gidin.
    2. Açılan sayfada NET Framework başlığı altındaki hatayı aldığınız .Net Framework sürümüne uygun olan geliştirici paketini (Dev Pack) indirin ve kurun.
      Burada yapılan hata genelde kullanıcıların açılan sayfada Runtime indirmeleri ve kurmaya çalışmalarıdır. Dev Pack paketini indirip kurmanız sorunu çözecektir.
    alattin alattin (16999)