Projeyi setup haline Getirme

Merhaba arkadaşlar, bitmiş bir projem var bunu setup haline getirmek istiyorum. Problemimden bahsedeyim, kendi bilgisayarımda projemi çalıştırırken database yoluna kendi bilgisayarımın adını veriyorum, . ve ya local olarak bağlantı kurduğumda çalışmıyor çünkü. Database yolunu nasıl bir düzene getirmeliyim ki setup'ı kurduğum tüm bilgisayarlarda veritabanına sorunsuz bağlantı sağlansın?

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çevrim içi veritabanı kullanmalısınız. Örneyğin mysql gibi böylece her bilgisayar da kurulan setup çalış duruma gelir. Kullandığınız derleyiciyi de yazarsanız nasıl setup haline getireceğiniz hakkında da yardımcı olamaya çalışırım

    berk berk (224)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bunun için programın içine bir bölüme SQL server bağlantı ayarları gibi bir bölüm koyabilirsin.

      Akti takdirde (sanırım SQL gibi bir veritabanı kullanıyorsun) bu işlem oldukça zahmetli olur.

      Programının içine bu ayarı koyduğunda kullanıcılar  buradan SQL sunucu adresini, kullanıcı adı ve şifreyi girebilirer.  Her bilgisayarda yetkilendirme farklı veya SQL kurulum şekilleri, örnekleri, farklı olabilir bu sebepten bunu otomatize etmen zor.

      murat murat (12492)