ProtectWindowsManager.exe nedir?

Windows 7 görev yöneticisinde çok sayıda ProtectWindowsManager.exe dosyası var. ProtectWindowsManager.exe dosyasının işlemci kullanımı bazen %100.'ü buluyor ve bilgisayar bu durumda çok yavaşlıyor. ProtectWindowsManager.exe  nedir? ProtectWindowsManager.exe virüs mü? ProtectWindowsManager.exe önemli bir dosya mı, silsem sorun olur mu?

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ProtectWindowsManager.exe  nedir?

    Fuyu LIMITED tarafından geliştirilen WindowsProtectManger control yazılımına ait bir dosyadır. ProtectWindowsManager.exe  uygulamasının siz bilerek yüklemediyseniz ücretsiz oyun ve programlar ile bilgisayarınıza gelmiş demektir.
    C:\ProgramData\windowsmangerprotect yolu üzerinde konumlanan  ProtectWindowsManager.exe dosyası yaklaşık 525Kb boyutundadır.

    ProtectWindowsManager.exe virüs mü?

    ProtectWindowsManager.exe virüs değildir fakat Potansiyel istenmeyen yazılımlar grubuna girer.

    Uzmanim.net virüs tarama sistemi ProtectWindowsManager.exe dosyasında şu tespitleri yapmıştır:

    • Baidu-International Trojan.Win32.WPM.45
    • ESET-NOD32  Win32/ELEX.AM türevi
    • Malwarebytes  PUP.Optional.WPM.A
    • TrendMicro-HouseCall Suspicious_GEN.F47V0630

    yukarıda görüldüğü gibi bazı anti-virüs programları ProtectWindowsManager.exe dosyasını şüpheli dosya veya istenmeyen program olarak tespit etmiştir.

     ProtectWindowsManager.exe dosyasını silmeli miyim?

     ProtectWindowsManager.exe Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar grubuna girdiği için silinmelidir. Potansiyel olarak istenmeyen programlar virüs değildir fakat bilgisayarınızı yavaşlatır ve sorunlara yol açabilirler.

     ProtectWindowsManager.exe nasıl kaldırırım?

     ProtectWindowsManager.exe uygulamasını kaldırmak için bir ant*i-malware yazılımdan faydalanabilirsiniz. bunun için ücretsiz Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz.

    Malwarebytes anti-malware nedir, nasıl kullanılır linkinden, MBA programını indirebilirsiniz.

    Tam tarana yaptığınızda MBA ProtectWindowsManager.exe kaldırma işlemini başlatacaktır.  Bu işlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başkatmanız gerekebilir.

    ProtectWindowsManager.exe dosyasını manuel yöntemler ile silmeyin.  Bu işlem kayıt defteri sorunlarına yol açabilir.

    hakan hakan (15424)