Province ne demek? Instagram province ne anlama geliyor?

Instagram'da paylaşılan hikayelerde "kars province, siirt province.." gibi konumlar görüyorum. Oradaki province ne demek?

Instagram'da province ne anlama geliyor?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Province ne demek?

    Province esasen ingilizce bir kelimedir. Province Türkçesi "il, bölge, şehir, eyalet" anlamına geliyor. Yani province, bizim anlayacağımız dilde bir şehri ya da bir bölgeyi ifade etmek için kullanılır.

    Instagram'da konum paylaşırken o anki bulunduğumuz bölgenin sonunda province yazmasının sebebi Instagram'ın orayı bir bölge olarak algılamasıdır. Yani örneğin siz Hatay'dasınız ama Hatay'ın "A" bölgesinden konum attığınızda orada province yazar.

    Yani "province ne demek?" sorusuna özetle cevap verecek olursak: Province il, eyalet, şehir, bölge anlamına gelmektedir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Province: il, vilâyet, iş sahası, uzmanlık alanı, uzmanlık dalı, branş, yetki sahası

      temmuz temmuz (12505)