proxy ayarları ara sunucu sorunu

merhaba arkadaşlar direk sorunu anlatayım.

windows + R yapıp çıkan sekmeye inetcpl.cpl yazıyorum.çıkan ekrandan bağlantılara tıkladıktan sonra yerel ağ ayarlarına giriyorum.orada ara sunucu bölümündeki 2 tik de işaretli.2 tiki kaldırıp tamam diyorum ancak sonrasında uygula butonu aktif olmuyor.tekrar yerel ağ ayarlarını açtığımda 2 tik hala işaretli şekilde duruyor.bi türlü kaldıramıyorum ne yapmam lazım.bir süre vpn kullanmıştım hma vpn ve softclient ama şuan hepsini sildim.yardımcı olursanız sevinirim

ozgursc2 ozgursc2 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tüm VPN programlarını kaldırdığınızdan eminseniz, ilk olarak antivirüs taraması ve malware taraması yapmanız mantıklı olacaktır. Bu işlemler için sahip olduğunuz antivirüs programını ve Malwarebytes programını kullanabilirsiniz. Antivirüs programınız yoksa aşağıdaki soruda tavsiye edilen ücretsiz antivirüs programlarından birini deneyebilirsiniz.

    Windows 8 için en iyi 5 ücretsiz antivirüs yazılımı

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Araştırmalarıma göre bu sorunla karşılaşanların genel problemi Windows ilkeleri olarak bilinen ayarların bir virüs tarafından değiştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu ilke ayarlarında yapılan bu değişikliği 2 yol ile düzeltebilirsiniz.

    Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi üzerinden;

    • Başlat/Çalıştır bölümüne gpedit.msc yazın ve Enter'a basın.
    • Açılan ekranda sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/Internet Explorer altındaki "Güvenlik Bölgeleri: Kullanıcıların politikaları değiştirmesine izin verme" seçeneğine çift tıklayın.
    • Açılan pencerede sol üst taraftaki ayarı "Yapılandırılmamış" olarak değiştirin.
    • Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Regedit üzerinden;

    • Başlat/Çalıştır bölümüne regedit yazın ve Enter'a basın.
    • Açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings yolunu izleyin.
    • Ardından bu yolu izlediğinizde sağ tarafta gözüken “Security_HKLM_only” anahtarını silin.

    Umarım bu işlemlerden biri sorununuzu çözer.

    utkubayat utkubayat (885)