Proxy ile Siteye giremiyorum ?

iyi bayramlar öncelikle şimdi benim sorunum benim sürekli takıldığım bir forum sitesi var ben bu siteye normal proxy kullanmadığım zamanlar giriş yapabiliyorum modemin bana atamış olduğu internet IP si ile giriş yapabiliyorum fakat herhangi bir proxy programı ile veya kendim manuel olarak ayarlamış olduğum proxy ile hatta virtual machinedeki işletim sistemimden dahi giremiyorum bu sorunu nasıl aşarım illa kendi IP lemi girmem lazım.proxy veya diğer yöntemler ile giriş yaptığımda sistemde geçici bir arıza var yazıyor ama normal IP ile girince arıza falan yok.

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İyi bayramlar,

    Proxy ile bir siteye girememenizin bazı sebepleri olabilir. Bunları yazayım:

    • Girmek istediğiniz site proxy üzerinden siteye erişiminizi engelliyor olabilir. Bazı siteler güvenlik amaçlı proxy üzerinden gelen kullanıcıları tespit edip giriş yapmalarına izin vermiyorlar. Yazılımsal olarak kullanıcının proxy üzerinden gelip gelmediğini anlamak mümkün.
    • Girmeye çalıştığınız site Cookie kullanıyor ve bu Cookiler Proxy sunucu tarafından kabul edilmiyor olabilir.
    • Virtual Machine üzerinden girmeye çalıştığınızda da proxy kullanılıyor olabilir.
    • Girmeye çalıştığınız site Blocked benzeri bir sistem kullanıyor olabilir. Blocked Proxy ve anonim ağları tespit eden ve engelleyen bir sistemdir.
    • Kullandığınız proxy uygulamaları veya proxyler scriplere izin vermiyor olabilir.

    Eğer Blocked benzeri bir yapı kullanıyorlarsa normal proxy veya VPN ağları üzerinden erişelemezsiniz. Diğer dediğim seçenek yani proxyleriniz script ve cookie kabul etmiyorsa, script ve cookie kabul eden proxy sunucu bulmalısınız.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • evet blocked kullanıyor olabilir bencede teşekkürler feritarslan 9 yıl önce

     SİZEDE İYİ BAYRAMLAR ÜCRETSİZ VNP POROĞRAMLARI VAR İSTEDİĞİNİZ SİTEYE ERİŞİM SAĞLIYOR BU POROĞRAMLAR MESELA  BURDAN İNDİREBİLİRSİNİZ Spotflux 3.0.1 İndir KULANIMI ÇOK KOLAY KOLAYGELSİN

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

    • biliyorum biliyorum hatta benim kendi yazdığım VPN programım bile var ama ben zaten VPN kullandığım için giremiyorum =)) çözümsüz bir sorun bu feritarslan 9 yıl önce

    bu tür sitelere vpn ile giriş yapmak mümkünmü. çözümü varmı, teşekkürler

    turkuaz23 turkuaz23 (1)