Proxy Server Hatası

Bir kaç gündür Google Chrome a girdiğimde www.hurriyet.com gibi sitelere giremiyor sayfada proxy hatası alıyordum. Daha sonra Google'ın yönlendirmeleriyle Proxy Ayarları'ndan Lan Settings'e girip "Use a proxy server for your LAN" seçeneğini kaldırdım. Sonra herşey düzgün bir şekilde giderken aradan geçen 5 dakika sonra yine aynı sorun oldu ve aynı yere girdiğimde o kutunun yine seçili olduğunu gördüm. Ne yaparsam yapim belli bir süre sonra o kutu seçilmiş oluyor ve ben yine sitelere giremiyorum. Bu konuyla ilgili kalıcı bir çözüm ve yardımlarınızı bekliyorum

chatlach chatlach (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herhangi bir proxy yazılımı kullanıyorsanız, Freegate, UltraSurf,Gtunnel,Tor gibi bunu kaldırın.

    Hatanın sebebi Chrome'a eklenmiş olan bir eklenti olabilir, Chrome'u resetleyebilirsiniz

    Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    Windows gezginini içerisinden

    C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data

    yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.

    Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Eğer Default klasörü yoksa:

    Chrome içerisinde sağ üst bölümde bulunan alt alt üç çizgiyi tıklayın,

    buradan Ayarlar ve sonra tekrar Ayarları tıklayın.

    Sayfanın en alt bölümünde Gelişmiş ayarları göster... tıklayın.

    Yine açılan sayfanın en at bölümüne gidin ve Tarayıcı ayarlarını sıfırlayın tıklayın.

    alattin alattin (16999)