Proxy veya Vpn kullanmadan bazı sitelere giremiyorum.

Arkadaşlar bir çok yolu denedim en son uzmanim.net'te konu açmayı düşündüm.Ben normalde telefonla veya tabletle aynı modem üzerinden kablosuz olarak girebildigim halde ethernetle baglı olan masaüstü bilgisayarımdan (dominos,knight.nttgame.com) gibi bir dünya siteye giremiyorum.Ama proxy numarasını degistirince girebiliyorum.Vpn kullanınca da girebiliyorum.Ama ben bunları kullanmak istemiyorum.İnternet hızımı yavaşlattıgını düşünüyorum.Bu sorun bana yaklasık 1 ay önce geldi.

Ondan önce herşey normaldi.Sorunu düzeltmek için tüm çerezleri sildim.Dns i degiştirdim.Güvenlik duvarından internet explorer ve chrome'a izin verdim.Güvenlik duvarını kapadım.TTnet i ve Modem saglayıcımı aradım 2 side topu birbirlerine attılar.

En son format attım herşeyi bida denedim.Olmadı.Gerçekden bilgisayarı kırabilcek durumdayım :) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

quizmaker4 quizmaker4 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merahaba;

    sorununuz dns sorunudur dnsleriniz otomatik ise ttneti arayınız ve ttnetin dnslerini isteyiniz dnsleriniz arka planda çalışıyo vpn veya proxy kullanmanıza gerek yok dnsleriniz temizlemnek için başlat / çalıştır / cmd yazınız ve sırasıyla bu komutları yazınız

    1 - ipconfig /displaydns
    ipconfig /flushdns
    3 - ipconfig /release
    4 - ipconfig /renew

    5 exit

    dnsleriniz temizlenmiştir otomatik olarak dns verip deneyiniz sitelere erişimi yok giremez iseniz kesinlikle ttnetten dns isteyiniz.

    Saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)