PS2 kırmızı ekran sorununu nasıl çözebilirim?

Evde duran PS2'm için DVD'ye oyun yazdırdım başarıyla tamamlandı. Taktım ps2'ye kırmızı bir ekran geldi ve 'please insert playstation or playstation 2 format disc' hatası verdi neden böyle oldu ve nasıl çözebillirim?

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhaba cihazın çiplimi çip takılı değilse korsan oyunlarda bu hatayı verir eğer çip li ise okuma gözü bozulmuş olabilir

    jaff2 jaff2 (22)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Nereden çip taktırabilirim? treajen 6 yıl önce
    • başka cd okuyor mu ? krsn 6 yıl önce

    CD okumuyor ps2 kırmızı ekran dvd okumadıgında atarseni o ekrana .. hatanın türkçesi

    "lütfen playstation veya playstation 2 formatlı disk yerleştirin"..

    Geçenlerde ben de oyun indirmiştim kardeşime 10 dvd 5 çalıştı başka sitelerden indir iso dosyasını tekrar deneyin...

    krsn krsn (233)